Із піснями, танцями, іграми та різними мистецькими локаціями – у Сумах стартував патріотично-мистецький проєкт до Дня Незалежності України "Народжені вільними". Що підготували для юних містян – бачили кореспонденти Суспільного.
Проєкт "Народжені вільними" розмістився на подвір’ї Палацу культури АТ "СМНВО – Інжиніринг". Дві години тут працювала сцена та локації із творчими майстер-класами.
"Ми будемо виготовляти ось таку хустиночку, як символ української незламності, козацтва, державності – справжній народний символ України", – каже майстриня Валентина та додає, що таку хустинку може зробити п’ятирічна дитина.
Донька пані Валентини Кіра вже встигла побувати на локації, де займаються аквагримом. Його наносить майстриня Анастасія. На одне таке фарбування вона витрачає від 10 до 15 хвилин. Каже, діти часто обирають намалювати метеликів чи "поняшок".
На ще одній локації діти плели сітки. Вчили їх цьому волонтери ГО "Сумського бабського батальйону – Тил".
"Будемо вчити всіх плести сітки, усіх укривати Україну. Спеціально кріпимо сітку дуже низенько. Стрічечки, які потрібно буде зав’язувати, трішки збільшили спеціально для дитячих рук, щоб дітки бачили, як це робиться і який вигляд воно має", – розповіла Суспільному Віталія Веремієнко, волонтерка.
На місцині, яку виділили під сцену, лунали вірші, звучали пісні цієї війни та виступи танцювальних колективів.
Безпосередньо в Палаці культури розмістили виставку Анни Черненко.
Це 25 полотен, які мисткиня створила від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За словами авторки цих картин, на їхнє написання надихала поезія:
"Я прочитала вірш Алі Хайтуліної у Facebook і народилася одразу картина. Потім, коли траплялися вірші, які в мене відгукувалися в серці, і народжувалися картини. Були й події, повз які пройти було неможливо. Це і Буча, і Охтирка, це і Суми, це й Маріуполь", – каже жінка.
Найулюбленішою роботою цього періоду Анна Черненко називає полотно "Червона калина".
Сумчанка Наталія прийшла на виступ доньки. Говорить, встигли оглянути всі локації на цьому заході: "Ми туди ходили, але діти вже більш дорослі, це для менших. Їм так цікаво, а наші вже чекають на свій виступ".
За словами Наталії Цибульської, начальниці міського управління культури, мета заходу – позитивний настрій. "Щоб знову ж таки спільними зусиллями наблизити наші прагнення до перемоги", – зазначила Наталія Цибульська.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram