За партами чи онлайн: в якій формі відновиться навчання на Сумщині

За партами чи онлайн: в якій формі відновиться навчання на Сумщині

За партами чи онлайн: в якій формі відновиться навчання на Сумщині
. Фото: Суспільне

В Сумській області 223 школи із 375 можуть відновити очне навчання. Але це в теорії. А по факту — точна кількість і форма навчання учнів ще на стадії обговорення.

Олена – мама двох дітей шкільного та дошкільного віку. Говорить — вона за очну форму навчання. "Я вважаю, що діти повинні один одного бачити, спілкуватися. І вчителя бачити, й вихователя. Вони краще засвоюють матеріал. І живе спілкування повинно бути. Але ми бачимо: кожного дня в Україні бувають прильоти саме по садочках, школах, університетам. І дуже страшно відправляти діток. Навіть сьогодні чути в місті вибухи. І я переживаю – чи встигнуть вони добігти до того укриття. На сьогодні мені безпечніше і спокійніше, коли діти зі мною", — говорить жінка.

За партами чи онлайн: в якій формі відновиться навчання на Сумщині
Суспільне Суми

Допоки батьки на роботі – бабусі є позаштатними і вихователями, і вчителями. "Я вважаю, що краще, коли діти навчаються з викладачами. Це дисциплінує. Але це в тому випадку, коли буде безпечно для дітей. З іншого боку – якшо у когось є бабуся, або рідні, які зможуть посидіти з дитинкою, це одне діло. А якшо нікого немає і батькам потрібно виходити на роботу, то у них проблема", — розповідає сумчанка Наталія Григорівна.

Загалом же у Сумах рекомендовано до офлайн навчання 17 закладів: 8 загальносередньої освіти, 7 дошкільних та два позашкільні. "На цей час прийнято рішення, що в 25 кілометровій зоні від кордону з Російською Федерацією, у нас навчання вже точно не буде розпочинатися в очній формі. Зараз там вчителі готуються розпочати навчання в онлайн режимі. А далі у батьків є вибір: чи вести дитину у школу, чи ні", — говорить голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

За партами чи онлайн: в якій формі відновиться навчання на Сумщині
Суспільне Суми

На сьогодні розглядаються три форми навчання: очна, онлайн і змішана. Але якщо в укритті може знаходитися одночасно не більше, ніж 500 людей, то і в школі на той момент повинно бути не більше 500 людей. Організовується навчання у кілька змін та навчання по змішаній формі. Але жоден варіант не має підтримки абсолютної більшості батьків. "Батьки самі обирають форму навчання своїх дітей. Один з батьків пише заяву і обирає форму навчання. Зараз було проведено опитування закладами освіти, керівниками освіти, класні керівники проводили опитування, то 86% батьків все-таки за онлайн навчання, 14% – за очне", — розповів заступник Сумського міського голови Станіслав Поляков.

Відкритим залишається питання відвідування дитячих садочків. За словами профільного заступника міського голови Станіслава Полякова – їх планують залишити "на дистанційці", знову ж таки через невідповідність більшості з них нормам безпеки.

Мама дошкільняти Анна говорить, що хоче, аби садочки відкривалися хоча б на 2 години. "Я виховую доньку, якій 5 років. І дуже прошу відчинити садочки для того, аби діти займалися з вихователями, вчили літери, вчили цифри. На даний час всі форми навчання змінилися і батькам дуже важко приділяти дітям увагу, тому що батьки працюють. Бабусі є, але вони не кожного разу можуть підстрахувати", — говорить жінка.

В рамках безпеки ніяких офіційно-оприлюднених рішень про роботу того чи іншого навчального закладу не буде. Всю потрібну інформацію батькам надаватимуть адміністрації шкіл.

Авторка — Оксана Усенко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок