На вулиці, вдома чи на блокпостах — де ще можуть видавати повістки в Сумах

На вулиці, вдома чи на блокпостах — де ще можуть видавати повістки в Сумах

На вулиці, вдома чи на блокпостах — де ще можуть видавати повістки в Сумах
. Суспільне Суми

Наразі на Сумщині вручено близько 13 тисяч повісток. Загальна мобілізація триває. У законі не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку. Тому отримати її можна на вулиці, робочому місці, вдома чи на блокпостах.

Сумчанин Сергій розповідає — у військкомат ходив сам. "Проходив комісію, а так, повістка не видавалась ніде. Тепер списаний. Не пройшов медкомісію".

"Піду захищати свою державу. Хоча повістка мені ще не приходила", — розповів сумчанин Олександр.

Повістку можна отримати будь-де. За словами підполковника Сергія Монукала, в законі не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку. "Перевіряється його паспорт і на місці може бути виписана повістка з вказанням часу прибуття до того чи іншого ТЦК та соціальної підтримки. Перевіряють, підпадає він під призов по мобілізації чи ні. Після цього, людина, яка не має права на відстрочку, йде на проходження військово-лікарської комісії на предмет придатності", — розповів начальник мобілізаційного відділу Сумського центру комплектування Сергій Монукало.

Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 23 серпня.

Мобілізації підлягають громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Військовий каже, черг, як у перші дні повномасштабної війни, наразі немає. Утім, добровольців вистачає.

В повістці має бути прізвище, ім’я, по-батькові особи, де вона проживає, або працює, хто вручає повістку, час та місце, куди з’явитися і причина, — розповіла правниця Анна Кожушко. "Повістку мають вручити особі під підпис. Якщо повістка вручена родичам, чи вкинута до поштової скриньки, в такому випадку особа вважається не повідомленою і в неї не виникає зобов'язання іти до військомату. Почастішали повідомлення про повістку телефоном. В законі не прописано такого", розповіла жінка.

Крім того, правниця пояснила, чим загрожує неявка до територіального центру, якщо повістку отримали. "За ухилення від повістки для уточнення облікових даних та для проходження медичної комісії настає адміністративна відповідальність. Якщо особа проігнорувала мобілізаційну повістку, настає кримінальна відповідальність. Кожен випадок індивідуальний", — розтлумачила Анна Кожушко.

Авторка — Катерина Іваненко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок