Сумщина отримала 101 тисячу продуктових наборів від держави. Це п’ята частина від запланованого. Про це сказав заступник голови обласної військової адміністрації Олег Коваль. Втім, гуманітарна допомога надходить і від благодійних фондів. Скільки загалом гуманітарної допомоги надійшло в область - у матеріалі Суспільного.
Минулого тижня продуктові набори від держави у Сумській громаді видавали у старостинских округах. Загалом у Стецьківці, Піщаному, Чернеччині та Битиці за чотири дні видали 1800 наборів.
На 4 липня у Сумській громаді роздали четверту частину від запланованого. Цього тижня видачі не буде, бо не вистачає деяких продуктів, аби сформувати пакунки,сказав заступник міського голови Станіслав Поляков.
"Зараз у мене немає взагалі консерви, які можна було б фасувати і потім інша категорія, яка буде закінчуватися після консерви - це печиво. Опрацьовували питання закрити категорію наступну людям, віком 75-70 і старше, але для того, щоб здійснити цю видачу за наданою інформацією від пенсійного фонду, потрібно 11 тисяч продуктових наборів. Враховуючи, що 75 також не всі отримали, це ще 1300. Тобто, щоб розпочати видачу 70+ треба щонайменше 12 -13 тисяч наборів, щоб вони були готові до видачі", - розповів Поляков.
Загалом з півмільйона пакунків від держави, які мають надійти в область, на сьогодні Сумщина отримала 101 тисячу. За словами заступника голови обласної військової адміністрації Олега Коваля, решту очікують протягом наступного місяця. Чому сама така кількість визначена, пояснив так:
"Ми подали близько 800 тисяч потреб в продуктових наборах. Потім були перемовини з територіальними громадами, і ми визначили необхідну кількість пакунків по запитах територіальних громад, тобто громади визначили самостійно потребу. Чому, тому що міжнародні організації надають допомогу і надають свої пакунки, ми формуємо з гуманітарної допомоги свої пакунки".
Окрім пакунків від держави, громади отримують допомогу від різних благодійних фондів. З початку повномасштабного вторгнення російських військових, за даними Олега Коваля, найбільше допомоги отримала Тростянецька громада - 1800 тонн на близько 25 тисяч жителів. Сумська громада вагонами отримала 963 тонни на близько 200 тис. населення, по 142 тонни отримали Глухівська та Боромлянська громади, Буринська − 112 тонн на приблизно 17 тис жителів, Краснопільська − 81 тонну на 19 тис. людей, Лебединська − 27 тонн на 41 тисяч людей.
Єдина громада, яка не прозвітувала детально про отриману допомогу, сказав Олег Коваль, – це Тростянецька.
Міський голова Тростянця Юрій Бова телефоном сказав Суспільному, що не знає, звідки взялася цифра "1800 тонн". "По-перше, звідки взяв пан Олег таку інформацію про 1800 тонн, бо два тижні назад він називав цифру на зустрічі з мерами, що Тростянець отримав 900 тонн, а вся область 800 тонн, чи 700 вірніше. Друге, яку нам надіслали табличку заповнити, таку ми і дали відповідь. Ми ж не вигадуємо таблички".
За словами Бови, допомогу надавали приватні партнери. "Ми все указали на багатьох-багатьох сторінках, може 20, було перелічено детально скільки, що і від кого ми отримали", - додав він.
З питаннями розподілу гуманітарної допомоги, сказав Олег Коваль, мешканцям треба звертатись до місцевої влади і голів громад.
Що відомо
- Наприкінці червня сумська дитяча лікарня отримала допомогу від United Help Ukraine.
- У старостинських округах Сумської громади 27 червня почали видавати продуктові набори.
- Міжнародний Комітет Червоного Хреста збирається організувати на Сумщині роботу медичних мобільних бригад. Це одна з програм підтримки, запланованих для області.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram