Перейти до основного змісту
Ринок праці під час війни: як змінився у Сумах?

Ринок праці під час війни: як змінився у Сумах?

Ринок праці під час війни: як змінився у Сумах?
. Фото: Суспільне Суми

Попит на роботу у Сумах суттєво перевищує пропозицію. Про це говорить заступниця начальника відділу працевлаштування міського центру зайнятості Наталія Танасюк.

Ринок праці через війну переповнений - до 15 людей претендують на одне робоче місце.

"На сьогодні відсутні вакансії, аби було більше пропозицій роботи. Підприємства зараз зупиняють роботу. Багато наших клієнтів, які звертаються в пошуках роботи та бажають стати на облік у ЦЗ, але вони навіть не звільнені, підприємство призупинило, а не зупиняло свою діяльність. Законно стати на облік вони не мають права, але люди не працюють, знайти роботу дуже важко", - каже заступниця начальника відділу працевлаштування центру зайнятості Наталія Танасюк.

"Зараз актуальна база вакансій Сумського центру зайнятості налічує 233 пропозиції роботи, відповідно співвідношення, воно більше 15 осіб на місце.01.32+02.05 більшість людей, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, мають вищу освіту, університетський диплом - в той час, коли пропозицію роботи, в більшості своїй пропонують за робітничими професіями", - розповідає заступниця начальника відділу інформаційних систем і комунікацій центру зайнятості Вікторія Прокопенко.

На обліку у Сумському міському центрі зайнятості перебуває понад три з половиною тисячі безробітних. Вікторія Чепілко - переселенка з Харківської області до війни працювала швачкою. Нині з двома дітьми винаймає житло у Сумах та шукає роботу.

"Я сьогодні перший раз прийшла стати на облік по безробіттю. Це почалося з початку війни. Я внутрішньо переселена особа з Харківської області. Тяжкі часи-двоє дітей, роботу важко знайти", - говорить безробітна Вікторія Чепілко.

Пан Олександр теж сподівається якомога швидше знайти роботу. Втім, налаштований оптимістично. Каже, людей із робітничими професіями на ринку праці бракує.

"Слюсар-ремонтник шостого розряду. Заставило мене сюди прийти, бо на заводі де я працював, не виплачуються кошти. Довелося звільнитися за згодою сторін, бо виходу немає", - говорить безробітний Олександр Зеленський.

Пані Тетяна працювала продавчинею. Коли минув перший шок від початку війни, зіткнулася з іншою проблемою – втратила роботу.

"Працювала у продовольчому магазині продавчинею, але почалася війна. Я була фопівцем і мені довелося закритися. Жити за щось треба, тому звернулась до біржі. Дуже швидко оформили документи і мені призначили допомогу. Я вагітна, тому за законом маю право", - каже безробітна Тетяна Сапигіна.

Відтепер шукати вакансії стало простіше, говорить Вікторія Прокопенко.

"Наразі служба зайнятості пропонує два способи подачі документів для реєстрації і отримання статусу безробітних. Для подання заяви для отримання допомоги по безробіттю-через портал державних послуг Дія та особисто, якщо у людини не виходить впоратись із цифровими технологіями", - розповідає заступнця начальника відділу інформаційних систем і комунікацій центру зайнятості Вікторія Прокопенко.

Автор - Катерина Іваненко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок