Спагеті, рис, консерви та олія – пакунки з такими продуктами роздають у Сумах переселенцям. Таких людей в обласному центрі з 2014 року — понад 10 тисяч, з них – 5,5 тисяч перебралися сюди з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Звідки ця допомога надійшла та як її отримують люди, які через російську агресію змушені були залишити свої оселі, – у матеріалі Суспільного.
Олена Володимирівна та Микола Олександрович — родом з Авдіївки. Через обстріли ця родина залишила власну домівку й переселилася в Суми. З собою, за словами жінки, взяли кілька сумок із речами.
"Квартира трикімнатна, машина, гараж, майно повністю. Ми лише взяли одяг, але думали, що до травня повернемося, тож на літо нічого не взяли. Практично в тому, у чому стояли, можна так сказати. Ми спочатку в Дніпро поїхали, а за два місяці потому — сюди, бо там із житлом так склалося, що треба було їхати. І дорога нас привела сюди. Прийшли в цю організацію з довідками переселенців із Дніпра — і нам їх тут змінили на довідки переселенців Сум. І все", — говорить пані Олена.
Читайте також: Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи, державну допомогу та житло
Родина прийшла до міського департаменту соцзахисту за гуманітарною допомогою. У коробці – продукти. А саме: спагеті, рис, консерви та олія.
Отримала пакунок із гуманітарною допомогою і пані Любов. Вона перебралася з Луганської області до Сум 8 квітня.
"Тяжко було під обстрілами. Уже сил не вистачало. Була евакуація, тож вирішили виїжджати, що ж робити. Були знайомі. Допомогли винайняти квартиру. Це вже третій місяць пішов, як живемо. А це дуже добра допомога", — каже вона.
Цю допомогу для внутрішньо переміщених людей надіслали італійці.
"Благодійний фонд "AVSI". Вони допомагають 38 країнам, і з 24 лютого включили й нас у цю роботу. Надходить гуманітарна допомога в місто Суми, ми її забираємо вже готову зі складу, запаковану. Перший транш ми отримали вчора. Привезли його сюди, до соцзахисту, і сьогодні, вже з дев’ятої ранку, видаємо", — розповідає заступниця міського голови Віра Мотречко.
За словами міського голови Сум Олександра Лисенка, таку співпрацю з італійським благодійним фондом планують на довготривалий термін.
"Вони вийшли з такою пропозицією, і ми погодили це. Зараз отримуємо п’ять з половиною тисяч наборів. Їх отримають ті, хто під час цієї війни, із початку березня, приїхали до міста Суми і тут залишилися. Це в першу чергу. Потім ми будемо працювати по інших категоріях. Вони пропонують нам довгострокову співпрацю, поки в нас будуть проблемні моменти", — розповів він.
Цю допомогу отримують ті люди, які вже мають статус переселенців.
"Більше ніж 10 тисяч, у тому числі з 1 березня, — 5500 осіб. Це — ті, які стали на облік як внутрішньо переміщені особи із інших міст України, з території нашої області. Вони подають документи. Ми ставимо їх на облік в єдину інформаційну базу по Україні внутрішньо переміщених осіб. Вони отримують довідки і пишуть заяви на виплату грошової допомоги, яка виплачується від держави. Це дві тисячі на кожну особу, три тисячі, коли це — особа з інвалідністю, і три тисячі, коли це — дитина", — розповідає директорка Сумського міського департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік.
Щоб уникнути скупчень у міському департаменті соцзахисту населення людей, яким підготували гуманітарну допомогу, попереджали про видачу телефоном.
Читайте також
- З 13 червня у Сумах гуманітарну допомогу від держави зможуть отримати пенсіонери, старші 75 років.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram