Перейти до основного змісту
Проблеми з фінансами, медичними послугами та відчуття незахищеності — у Сумах досліджували потреби людей

Проблеми з фінансами, медичними послугами та відчуття незахищеності — у Сумах досліджували потреби людей

Проблеми з фінансами, медичними послугами та відчуття незахищеності — у Сумах досліджували потреби людей
. Facebook: Александр Бондарь

Обмежені фінанси, відсутність доступу до медичних послуг, відчуття незахищеності – з такими проблемами зіштовхнулися жителі Сумщини в умовах воєнного стану. З'ясувати потреби людей і напрацювати рекомендації щодо їх задоволення взялися в Центрі соціальних досліджень. Яких висновків дійшли, — розповіла його керівниця Андріана Костенко.

Дослідження провели у квітні, усього методом анкетування опитали 394 людини, з них 69% жінок і31% чоловіків, не залучених до бойових дій. Андріана Костенко розповідає: такий аналіз потрібен, щоб спланувати механізми відбудови та відновлення області після війни. Адже, зокрема, щоб отримати фінансову допомогу від міжнародних фондів і організацій, слід мати чітке уявлення про потреби населення.

"Ми сфокусували свою увагу не лише на громадянах, які не мають соціальних пільг, а й на вразливих категоріях населення. І що цікаво, у цьому дослідженні ми спробували зрозуміти, які потреби є у громадян, що виїхали, тому що дуже хотілося б, щоб вони повернулися",— розповідає керівниця центру соціальних досліджень Андріана Костенко.

Одна з ключових проблем, за словами жінки, — відсутність стабільної роботи та, відповідно, джерела прибутків. За результатами дослідження, 70% жителів області мають проблеми зайнятості й заробітку.

"На наступних етапах нашого дослідження ми будемо оцінювати стан ринку праці. Оцінюватимемо готовність роботодавців відкривати нові робочі місця. І, я думаю, у співпраці з відповідними державними структурами, які за це відповідають, зможемо запропонувати механізми мотивації, щоб підвищувався відсоток зайнятості населення", — говорить Андріана Костенко.

Сумщина отримала гумдопомогу на понад 10 мільйонів гривень від Міжнародного фонду медичного співробітництва.

Інша проблема — обмежені фінансові ресурси, говорить жінка: "Недостатню увагу звертають уваги на підтримку фінансову громадян, які працюють. Кожна четверта людина зіштовхнулася з ситуацією, коли їй скоротили ставку або зменшили зарплату. Це люди, які можуть опинитися в складних життєвих обставинах. Важливо попередити цю ситуацію".

Також респонденти повідомили про те, що відчувають проблему безпеки.

Керівниця центру соціальних досліджень зазначає: "Потрібно звертати увагу на ментальне здоров'я громадян. Сьогодні велика кількість осіб з інвалідністю і людей похилого віку зазначають, що не мають доступу до отримання психологічної підтримки, є проблеми також для окремих груп населення щодо доступу до медичних послуг, особливо це стосується сільського населення".

Керівниця Центру соціальних досліджень наголошує: найближчим часом варто розробляти програми, як утримати людей в області. Інакше не виключені друга і третя хвилі еміграції — не через загрозу воєнних дій, а через відсутність фінансової забезпеченості. Результати наступного етапу дослідження стосовно оцінки ринку праці та ресурсів, наявних в громаді, у Центрі дослідження планують презентувати в середині травня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок