На одному з блокпостів біля Охтирки, 5 квітня стався конфлікт між народним депутатом Ігорем Молотком та мером міста Павлом Кузьменком. За версією Охтирського міського голови, нардеп, порушуючи чергу, поїхав через блокпост, ігноруючи потреби інших людей. За словами Ігоря Молотка, він вирішував військові задачі.
Конфлікт стався 5 квітня в селі Климентове на переправі через річку Ворскла, говорить міський голова Охтирки Павло Кузьменко: "Їдучі з міста Тростянця, після зустрічі із американськими представниками, де ми говорили про гуманітарну допомогу для м. Охтирка, я зупинився в колоні, яка стояла перед понтонною переправою і чекав поки там щось відремонтують. Колона була майже 300-400 метрів. В колоні стояли військові, багато військових, в колоні стояли діти, цивільні люди. І цю колону почали обганяти два чорних джипи, які поїхали в самий перед".
Як усе відбувалося Павло Кузьменко зафільмував на власний телефон і виклав у мережі: "Ігор Молоток проїхав поперед усіма військовими, бо він дуже спішить, він виконує військову операцію. Ігор Федорович, скажіть що-небудь, будь ласка. Місту Охтирці скажіть, будь ласка, що-небудь, на скільки ви спішите. Чого ви так поперед військовими. Не тикайте мене. Молодий чоловік, відійдіть будь ласка. Ігор Федорович, поверніться, станьте там, будь ласка, в чергу".
За три дні після події у Климентовому Ігор Молоток виклав у Facebook своє бачення. У повідомленні йдеться: "Декілька днів тому мережею з фейкових акаунтів шириться відео, де автор звинувачує мене в, начебто, неповазі до військових. Я звик до провокацій, провокаторів і не звертав на це увагу, доки люди з різних областей не почали слати прокльони за те, що на тому відео ми, разом з військовими, обговорюємо шляхи відновлення переправ, а решта – це безглузда емоція мого "товариша" в лапках, якого я знаю ще з мирних часів".
Міський голова Охтирки, говорить, 5 квітня, мовною перепалкою справа не завершилась: "Я підійшов до нього, він вдарив мене у щелепу, я втратив свідомість. Я знаю, що це таке - черепно-мозкова травма, всі друзі, знайомі вимагали, щоб я пішов, обстежився, але я не став цього робити, не став виносити весь цей бруд".
Телефоном Ігор Молоток так прокоментував Суспільному ситуацію в Климентовому:
— "Зброя в мене записана у військовому білеті, тому що я з перших днів отримав її в КМДА – Київській міській державній адміністрації і я знаходжуся в добровольчому формуванні.
— А хто вас супроводжував у поїздках, хто ці люди?
– А питання це до чого?
– Ви Народний депутат, ви маєте приймати законодавчі акти, а не їздити по Україні зі зброєю і з охороною якоюсь військовою, я так думаю?
– В мене не було охорони. І в мене ніхто не може бути охоронцем. Були люди, які військові.
— Вони перешкоджали йому знімати вас, тому вели себе, як ваші особисті охоронці.
– Якщо б Кузьменко не знімав на військовому об’єкті, то військові б йому не забороняли. Йому забороняли знімати, я думаю – мої припущення, тому що це був військовий об’єкт.
— Ви його били в той день?
– Та ви що, як я можу когось бити."
Військовий з бородою на відео Павла Кузьменка, який перешкоджає знімати меру Охтирки, має схожість із військовим, який фотографується з Ігорем Молотком і 21 квітня на Дні народженні голови Рахункової палати. Хто ці люди, які супроводжують областями України нардепа, хто їм платить зарплату, звідки в них зброя? З такими питаннями ми звернулися до поліції.
Андрій Самотой — начальник сектору Нацполіції Сумщини зазначив: "З даного приводу керівником ГУНП призначено проведення перевірки, в рамках перевірки будуть встановлені ті особи, які перебували і законність знаходження у них зброї".
З початком повномасштабної війни Росії на своїй сторінці у фейсбук Ігор Молоток викладає фото де він зі зброєю:
Також, у формі фотографується з українськими політиками: з Володимиром Кличком,
з Юлією Тимошенко,
з Арсеном Аваковим,
з Людмилою Денисовою,
Олексієм Даниловим.
Мотиви таких вчинків Ігоря Молотка оцінює керівник експертної групи Бюро аналізу політики Віктор Бобиренко: "Чим далі від фронту, тим більше орденоносців, і чим ближче буде наша Перемога, тим таких типочків, які будуть фоткатись на фоні блокпостів, а потім своїм всім розказувати, а в першу чергу виборцям, як вони кували Перемогу. Наше щастя, що у цих колишніх регіоналів і ОПЗЖистів немає, фактично, ідеології. Вони ідейні борці за грошові знаки. Тому нам, наче, повезло і ми всі боїмося, що це п’ята колона, а вони, насправді, перевзулися і зараз вони будуть ходити у вишиванках частіше, ніж ми з вам".
Згідно з офіційним порталом Верховної Ради України, народний депутат Ігор Молоток голосував за, "диктаторські закони" 16 січня 2014 року, що обмежували права громадян.
А вже 27 лютого вийшов з фракції “Партії регіонів”. Нардеп є і фігурантом антикорупційних розслідувань щодо податкових та владних зловживань.
У 2019 році в одному з випусків програми "Під прицілом" йшлося про дорогу до дачі нардепа, зроблену за бюджетний кошт.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram