У Сумах відбулося відкриття виставки Василя Клименка під назвою "Незручна позиція". Представлені картини створив упродовж останніх двох років. Акварельні роботи він вже показував друзям у соцмережах, олійні на загал демонструє вперше. На полотнах переважно зображені людські тіла в різних ситуаціях, нерідко — з елементами гротеску.
Автор виставки не є професійним художником. Чоловік проходив навчання у студії Артема Водяніка.
"Я вивчав фігуру людини, її тіло. Почав передавати свої відчуття відносно людини і її тіла. Мені це здавалося цікавим, тому виникла ціла серія робіт", — говорить Клименко.
Назву експозиції — "Незручна позиція" – автор пояснює так: "Кожна людина опиняється незручній позиції. Стан, коли людина переборює якісь незручні обставини і сприймає все це по-новому — була ідея передати все це".
Презентація виставки Василя Клименка в галереї "Арт-простір" на Театральній площі планувалася на 25 лютого. Відкриття довелося перенести на півтора місяця. За цей час до Німеччини виїхала кураторка виставки – Ірина Ганаза.
Привітати автора з презентацією прийшли його друзі і колеги.
"У Сумах одна із творчих агенцій проводила конкурс "Культурний острів". Вася номінувався, він лауреат номінації "Скрипка Енгра" . Ця номінація означає людину, яка має безліч творчих напрямків. Найсильніша сторона Василя – те, що він поет, пише верлібром. Василь — фотограф, у нього дуже гарні фотографії. У нього немає гарної техніки, але він розуміє композицію, пейзаж, відчуває тонко це", — каже мистецький куратор Сергій Тихенко.
"Мене вражає твій власний стиль, він тільки твій, і якщо викласти 100 різних картин різних сучасних художників, — я точно скажу, що ось це малював Вася", — каже Альона Мюлінг.
"Дуже важко дібрати слова. Я вражена і технікою, і змістами. Це найголовніше, – коли художник вкладає змісти, і як особистість Василь дивує. На дні народженні спільної подруги ми каталися разом на тюбінгах з гірки. Не кожна доросла людина може дозволити собі так щиро веселитися", — зазначає Тетяна Авдєєнко.
З початком повномасштабної війни в Україні, розповідає Василь Клименко, він як митець не може не фіксувати те, що відчуває і проживає. Тому продовжує творити.
"Передаю це мовою, яку я винайшов, коли почав малювати людську фігуру. Я намагаюсь осмислити нову реальність за допомогою цієї мови, яку я знайшов", — сказав він.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram