Бійці з територіальної оборони Сумщини організували виробництво бронежилетів для українських захисників. Закупили металеві складові, виділили кілька приміщень для пошиву тканинних частин. Шиють волонтери.
За день, кажуть бійці, одна людина шиє три-чотири таких вироби. Шукають та закупають тканину для розгрузок та плитоносок також і волонтери.
Серед тканини, яку використовують, розповідає волонтерка, багато звичайної меблевої. Її дали небайдужі громадяни. Фурнітуру купляли волонтери.
Пластини для бронежилетів придбали на одному з українських заводів. Використовують титан, розповів Суспільному боєць територіальної оборони. "Один сантиметр, тобто десять міліметрів. І ми проводимо польові випробування самі. Ми дивимось, чи воно справді працює, чи не працює", – розповідає боєць.
Випробовують пластини пострілами з різних дистанцій. "Були постріли з 8 метрів, воно "прошило". І з 10. Якщо подивитись, кулі залишаються в самій пластині", – говорять бійці оборони.
Загальна вага одного бронежилету – від 10 до 15 кілограмів. "В бронежилеті дві пластини. Одна нагрудна, інша – на спину. Вони працюють як від ураження автоматної черги, так і від осколків снарядів і гранат", – розповів Суспільному боєць територіальної оборони.
Після випробування готовий бронежилет віддається бійцям. Наразі, за словами бійців, мають проблему в самому матеріалі – в такої кількості немає металу. "Найкращий варіант, як ми побачили, це з ресори камазу. 8 мм, там же бронебійна куля не бере. Навіть немає входу кулі. Вона просто відскакує."
Окрім розгрузок та плитоносок шиють також аптечки та маскувальні сітки. Все це, говорять бійці, потім передають захисникам Сумщини.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram