Культурний фронт Сумщини має діяти у час війни. Про це говорить директор Сумської обласної філармонії Олександр Даниленко. За його словами, до війни в цьому закладі давали чотири-п'ять концертів щотижня. Більше про те, як працюють митці в умовах війни — у матеріалі Суспільного.
Під час спілкування з журналістами Суспільного він виконав музичну композицію "Адажіо" венеційського композитора початку XVIII століття Томаса Альбіоні.

"Такі обставини – війна, але цей цар інструментів – орган, на щастя, встановлений у нашому місті, у нашому залі. Музика звучить із цих труб. Це музика пожертви, музика революції, подвигу, музика вічності й це музика перемоги. І я в цьому впевнений. Що разом із мистецтвом, нашими видатними, неповторними мистецькими колами і з нашими прекрасними митцями. Мистецтво буде існувати завжди, не дивлячись ні на які явища й війни", — говорить директор філармонії Олександр Даниленко.

Щоб підтримати наших воїнів та весь український народ, директор філармонії виконав Гімн України на органі.
У майстерні 77-річного скульптора, монументаліста Олега Прокопчука, не припиняється робота і під час російсько-української війни. Творець пам’ятника льотчику Івану Кожедубу та співавтор бронзової фігури мецената Івана Харитоненка останнім часом працював над погруддями письменників та поетів Сумщини. До того ж скульптор разом з однодумцями планує відновити пам’ятник Тарасу Шевченку авторства Івана Кавалерідзе, який стояв на вулиці Соборній у Сумах майже 100 років тому.
"Я думаю, що наш народ, наша нація українська, яка вже 100% встановлена як нація, як держава, дасть відсіч цьому нахабному поганому рашиському ворогові й наша земля буде звільнена від цих окупантів", — каже скульптор Олег Прокопчук.

За словами скульптора, зруйновані або пошкоджені російською авіацією пам’ятки архітектури нашої держави обов’язково потрібно відбудовувати.
"На це потрібні великі кошти, але у нас є всі можливості, тому що наш народ, наші митці, наші спеціалісти — чудові люди, які завжди зможуть усе відновити. Абсолютно. Все залежить від фінансування. А фінансування це буде за рахунок Російської Федерації", — говорить Олег Прокопчук.

"Дай мені поле… Слава Героям! Слова Україні!", — цю пісню волонтер Ігор Березюк написав у 1991 році. Вона звучала на кількох Майданах.
"Я щасливий, що належу до цієї нації, цього народу, котрий встав за свою землю, за своїх батьків, за своїх дружин та дітей. Це своє. За це нас нищили тисячу років, але ж козацькому роду нема переводу. Ми — власники. Ми не раби. Рабів до раю не пускають", — зазначив волонтер Ігор Березюк.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram