Про це повідомив голова Сумської військової адміністрації Дмитро Живицький. За його словами 9 березня з Сум поїхало близько 10 тисяч легкових автомобілей та 85 автобусів. Загалом за два дні "зеленими коридорами" з обласного центру поїхало від 45 до 50 тисяч людей.
Автобуси для евакуації надало Сумам керівництво Полтавської області.
За словами Дмитра Живицького, 9 березня рішення військової адміністрації про місце виїзду автобусів змінили представники сумської міської ради. Це внесло дезорганізацію в процес, наразило на небезпеку людей і затягло процес виїзду до пізнього часу.
Голова адміністрації повідомив, що звернувся до правоохоронців щодо самовільної зміни рішень про евакуацію населення міськрадою. "Автобуси повинні були приїхати в спеціальні визначені місця. Але своїми рішеннями представники сумської міської ради змінили місця виїзду людей, спрямували автобуси в інше місце, що завадило евакуації людей", - наголосив Дмитро Живицький.
Суспільне намагається отримати коментар представників місцевої влади Сум.
Також Дмитро Живицький повідомив, що у Сумах евакуювали дітей з будинку малюка. Німецькі волонтери запропонували перевезти цих дітей до Німеччини, де їх приймуть та лікуватимуть.
"Усі, хто не зміг виїхати сьогодні, ми працюємо над тим, аби коридор працював і 10 березня. Ми звернулися до перевізників Сум і області, однак не всі погодились надати транспорт для евакуації. Полтавська область дала в рази більше транспорту", - сказав Дмитро Живицький.
Також він додав, що допоки про евакуацію з інших міст Сумщини, зокрема з Охтирки, Тростянця та Лебедина, домовитися на міжнародному рівні не вийшло. Наразі ведеться робота.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram