Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини
.

У закладах охорони здоров'я Сумщини є 65 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) та близько 30 кисневих концентраторів, повідомив начальник управління охорони здоров'я Сумської ОДА Дмитро Кравцов. Ми порахували не лише апарати штучної вентиляції, кількість ліжок та медперсоналу в районних лікарнях Сумщини, а й дізналися, як медзаклади змінили свою роботу у період карантину.

Слід сказати, що інформація, що надали у лікарнях, відрізняється від тієї, що назвав заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош під час брифінгу 18 березня. За його інформацією, в області 65 апаратів штучного дихання (34 - в районних та 31 - у восьми сумських лікарнях, в тому числі дитячих). Журналісти Суспільного телефонували в усі районні лікарні області і нарахували, за їх повідомленнями, 68 апаратів ШВЛ.

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини
пресслужба Одеської міськради

Із 18 центральних районних лікарень журналістам Суспільного надали інформацію 17. У Глухівській лікарні не повідомили інформацію, пославшись на зайнятість керівників. Заступник голови ОДА Іван Боршош сказав під час брифінгу в ОДА, що в цій лікарні є 4 апарати штучного дихання, 4 ліжка для важкохворих, в тому числі одне - інтенсивної терапії.

Дві лікарні в районах повідомили, що не зможуть приймати інфекційних хворих - Краснопільська та Великописарівська.

Головний лікар Краснопільської районної лікарні Євген Івахненко повідомив, що інфекційне відділення лікарні закрите з листопада 2019 року, тому хворих звідти доправлятимуть у Суми. У лікарні нині працюють 131 медик. Апарат штучної вентиляції легенів у цьому закладі один. Зараз, в умовах карантину, плановий прийом лікарів обмежений, надається тільки ургентна допомога.

У Великописарівській ЦРЛ - такі ж обмеження. У цій лікарні працюють 120 медиків. Є 2 апарати штучної вентиляції легенів.Також лікарня зможе прийняти не більше двох інфекційних хворих, повідомила лікар-інфекціоніст Любов Шевченко, оскільки інфекційне відділення в установі ліквідували. Якщо важких хворих буде більше, їх везтимуть до обласного центру.

Про те, що хворих на коронавірус доправлятимуть до Сум, повідомив і генеральний директор Тростянецької міської лікарні Анатолій Плахтиря. Інфекційне відділення лікарні, розташоване в окремому приміщенні, розраховане на 22 ліжка. За потреби, лікарня зможе прийняти на обсервацію до 30 осіб, які були в контакті з хворими, сказав директор. У лікарні працюють 397 осіб медперсоналу. Апаратів штучної вентиляції легенів у закладі п’ять.

Один апарат штучної вентиляції легенів - у Середино-Будській районній лікарні. У ній працюють 120 медиків. Повна потужність лікарні - 70 ліжок. Заступниця директора Світлана Манушина, повідомила, що, у разі великої кількості хворих, можуть перепрофілювати дитяче і терапевтичне відділення, виділивши для інфекційних хворих 35 ліжок.

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини
Сумська міська клінічна лікарня №4.

Ще по два апарати ШВЛ - у Ямпільській (тут працюють 305 медиків), Путивльській (181 медик), Недригайлівській (197 медиків), Липоводолинській (141 медичний працівник), Буринській (220 медиків) районних лікарнях.В усіх цих лікарнях на час карантину припинили планові операції, планові медогляди, обмежили відвідування хворих.

Ще по 4 апарати ШВЛ мають лікарні Білопілля (там працюють 294 медики) та Ромнів (840 медиків). У Білопільській ЦРЛ готові надати 10 ліжок для інфекційних хворих та 8 ліжок - для пацієнтів в обсервації. У Роменській ЦРЛ назвали повну потужність лікарні - 300 ліжок. Іван Боршош, заступник голови ОДА, повідомив, що в цій лікарні є 6 ліжок для важких хворих, з них 2 - інтенсивної терапії.

Про наявність п’яти апаратів ШВЛ повідомили у Лебединській (570 медиців), Кролевецькій (280 медиків) та Сумській ЦРЛ (500 чоловік медперсоналу). В Охтирській районній лікарні, як повідомив Іван Боршош - шість апартів. Там працюють 800 медиків різного профілю. Для важких хворих є 15 ліжок, у разі великої кількості хворих можуть збільшити до 50.

Єдина лікарня, в якій повідомили про наявність тестів на коронавірус - Шосткинська ЦРЛ. Головний лікар Олег Штогрин розповів, що наразі закупили 50 тестів, повна потужність лікарні - 324 ліжка, є 3 апарати ШВЛ, лікування пацієнтів забезпечують 800 медичних працівників.

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини
Шосткинська районна лікарня.

Найбільше апаратів ШВЛ -13 - у Конотопській центральній районній лікарні. Щоправда, уточнили, що для інфекційних хворих придатні 5 апаратів. Установа розрахована на 400 ліжок, у тому числі 25 - в інфекційному відділенні. Ця лікарня обслуговує – 95 676 чоловік, сказано на сайті. За інформацією головного лікаря Василя Згонника, у зв’язку з карантином, у лікарні відмінили планові операції та госпіталізацію, відвідування пацієнтів. У роботі задіяні 1000 чоловік медичного персоналу.

Усього на Сумщині 493 ліжка в інфекційних відділеннях і лікарнях, в тому числі 93 бокси та 41 ліжко інтенсивної терапії, повідомив заступник голови ОДА Іван Боршош. У разі збільшення кількості хворих, лікарні будуть використовувати додаткові резерви - 1784 ліжка у 45 додаткових відділеннях, які перепрофілюють під інфекційні.

Якщо коронавірус: наскільки готові районні лікарні Сумщини
Центральна міська клінічна лікарня Сум.
За інформацією Державної служби статистики України, населення Сумської області складає більше 1 млн 81 тис чоловік.

Автори - Анна Скрипняк, Лілія Христенко

На початок