Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району

Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району

Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району
. Суспільне Суми

У селі Кіндратівка Сумського району провели тендер без грошей. Планували відремонтувати місцевий будинок культури. Втім до кінця 2021 року пів мільйона гривень не дійшли до громади. Тому аукціон скасували. Це – одна з версій, чому ремонту не буде. Один із учасників тендеру вважає, що були порушення.

Будинок культури у Кіндратівці працює понад півстоліття. У ньому виступає місцевий ансамбль, є драматичний гурток, бібліотека та проводяться заходи. Наразі йде підготовка до новорічних свят.

Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району

Одна з учасниць ансамблю – директорка місцевої школи Ольга Горбунова. Згадує, як у цих стінах вони починали співати: "Раніше він був у пристосованих приміщеннях, але працювали і ставили вистави. У 1968 році побудували нове приміщення, у якому ми наразі перебуваємо. Це вже зараз історія, так. Але люди будували, потім облаштовували толокою. І ви бачите: зараз — і стара ліпнина збереглася".

Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району

"У бібліотеці зробили ремонт, вставили нові пластикові вікна, вставлені балконні великі двері. Плануємо, якщо вдасться, замінити у цьому році старі вікна на нові в цій залі і в глядацькій — теж поставити пластикові вікна", — каже бібліотекарка будинку культури Ольга Лісніченко.

Аукціон на заміну вікон і дверей у будинку культури провели 21 грудня на понад пів мільйона гривень. Участь у тендері взяли чотири фірми. Найнижчу ціну запропонувало товариство "СТЕП ЮА". За словами його представниці Ірини Коломієць, коли звернулися до замовника, аби укласти договір і розпочати роботи, які мали б виконати до 31 грудня, – їх дискваліфікували. Начебто через відсутність трьох документів.

"Перше – це розрахунок прибутку, який був зазначений у п. 7 додатку до оголошення. Цей розрахунок прибутку наданий, він є. Я звернула увагу на це. Вона сказала, він є, але треба було подати окремим файлом, так зручніше переглядати. Я кажу: почекайте, він є, як вам зручно чи не зручно – це вже ваші проблеми", — сказала представниця ТОВ "СТЕП ЮА" Ірина Коломієць.

Так само, за її словами, було з іншими двома документами, через що на підприємстві запідозрили нечесну гру.

"Таке враження, що ця закупівля готувалася під конкретного переможця. Умовами, які виставляє замовник, по-перше, одразу дискваліфікується більшість підприємств, тому що потрібно працювати з ПДВ, це по-перше. По-друге, бути лише на єдиному податку оподаткування", — говорить Коломієць.

Тендер без грошей провели у селі Кіндратівка Сумського району

Тендер проводив селищний відділ культури. За два дні як він відбувся, торги скасували. Керівниця відділу культури Хотінської селищної ради Марина Сорока розповіла, що документи від "СТЕП ЮА" знайшли, а тендер скасували з іншої причини. "Їм не відмовлено, просто тендер ми закрили, у нас немає коштів", — зазначила вона.

За словами начальниці фінансового управління селищної ради, на ці роботи чекали гроші з державного бюджету, тому і провели тендер.

"Розпорядженням Кабінету міністрів нам виділено 550 тис. грн на заміну вікон у Кіндратівському СБК, але кошти по цю хвилину не надійшли. Я так і розумію, що їх уже і не буде у цьому році. Тому і скасували торги", — сказала начальниця фінансового управління Хотінської селищної ради Світлана Ворона.

Коли буде новий тендер на ремонт Кіндратівського будинку культури, у селищній раді не знають.

Засновниця Ліги Антитрасту Агія Загребельська проаналізувала цю закупівлю – подивилася документи товариства "СТЕП ЮА" на відповідність умовам тендеру.

"З трьох підстав відхилення, лише друга, на нашу думку, є однозначною та правомірною. Перша — спірна, третя – взагалі незаконна. Але для відхилення однієї підстави достатньо. Тож, за підсумком, відхилення – правомірне. Загалом же окремі вимоги документації, дійсно, дивні та неоднозначні. У відкритих торгах учасники могли би оскаржити їх до АМК. Але це спрощена процедура й інструмент оскарження в ній не передбачений, чим і скористався замовник", — розповіла Агія Загребельська.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

На початок