У "ковідних" лікарнях Сум планують встановити станції, які вироблятимуть кисень

У "ковідних" лікарнях Сум планують встановити станції, які вироблятимуть кисень

У "ковідних" лікарнях Сум планують встановити станції, які вироблятимуть кисень
. Суспільне Суми

У сумських лікарнях, де лікують пацієнтів з коронавірусом та підозрою на інфікування, планують встановити станції, які вироблятимуть кисень. Про це під час апаратної наради розповіла начальниця міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко.

"Міністерство охорони здоров'я за державні кошти планує придбати такі станції у клінічну лікарню Святого Пантелеймона та дитячу клінічну лікарню Святої Зінаїди", — зазначила вона.

Потребують таких установок ще три лікарні: №4, №5 та центральна міська. За її словами, наразі оголошені торги на розроблення проєкту у міській клінічній лікарні №5. Такі роботи будуть проведені й щодо інших двох закладів, каже Чумаченко.

"Такі станції можуть мати різну потужність відповідно до потужності лікувальних закладів і необхідного обсягу кисню", — зазначила вона.

За її словами, ті станції, які будуть встановлювати за рахунок державного бюджету, матимуть потужність вироблення кисню 450-500 літрів на хвилину.

"Є більш та менш потужні. Тому такого рівня станції підходять для четвертої та центральної міської лікарні, а для п'ятої лікарні, звісно, необхідна більш потужна", — зазначила Чумаченко.

Що відомо

  • Наприкінці жовтня 2021 року у сумській лікарні №5 скаржилися на нестачу кисню для пацієнтів.
  • Голова ОДА розповідав, що є домовленість з підприємством, яке може перекрити потребу області в кисню на час, поки місцевий виробник — на ремонті. У "Енергоатомі" 17 листопада розповіли, що жодних договорів про таке ні з лікарнями, ні з владою Сумщини не укладали. Потім в обласній державній адміністрації пояснили, що домовленість була усною.
На початок