Сімейна лікарка сумської амбулаторії розповіла, які є протипокази до щеплення від COVID-19

Сімейна лікарка сумської амбулаторії розповіла, які є протипокази до щеплення від COVID-19

Щеплення проти COVID-19 не можна робити, якщо людина має хронічні захворювання, які тривають усе життя, зокрема йдеться про невиліковні аутоімунні хвороби. Є також низка тимчасових протипоказів до вакцинації. Про це Суспільному розповіла завідувачка амбулаторії №4, сімейна лікарка Оксана Гримайло, спираючись на роз'яснення МОЗ.

"Тимчасові протипоказання, коли є якась причина не вакцинуватися у даний конкретний термін, а потім можна буде провести вакцинацію, після одужання або закінчення причини не вакцинування", – сказала Оксана Гримайло.

Читайте також: Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

Середи тимчасових причин лікарка назвала період хвороби на ГРВІ, COVID або інші вірусні захворювання. Якщо людина хворіла на COVID, то вакцинацію можна провести через 28 днів, мінімальний інтервал, і можна відтермінувати до трьох місяців.

Ще одна тимчасова причина – загострення хронічних захворювань. Вакцинуватись можна, коли загострення закінчиться.

"Сама по собі вагітність не є протипоказанням до вакцинації, але якщо під час вагітності виникають загострення хронічних захворювань, то вакцинуватись не можна. Таким же протипоказанням не є годування груддю, так само вакцинація під час неї дозволена", i говорить лікарка.

Зі слів Оксани Гримайло, вік пацієнта не є протипоказанням до вакцинації. Що стосується людей, які страждають на тромбози, варикозне розширення вен, їм вакцинуватись також можна, але показані векторні вакцини: AstraZeneca, CoviShield. Водночас людям, які перенесли в анамнезі міокардит або перикардит – це захворювання серця, то їм, каже лікарка, протипоказані вакцини, які готуються на основі мРНК вірусу: Moderna та Pfizer.

Читайте також

На початок