У Сумах тестували нову модель маршрутки

У Сумах тестували нову модель маршрутки

У Сумах тестували нову модель маршрутки
. Суспільне Суми

Сумським перевізникам представили і запропонували купити нову модель маршрутки – "Руту 40С". Пропозицію зробив донецький завод "Часівоярські автобуси". Автівка впродовж дня курсувала за маршрутом №20 у Сумах. Скільки коштує така, чи готові перевізники її купувати та що про це думають пасажири – у матеріалі Суспільного.

Представник заводу-виробника маршрутки Олександр Шишикін розповідає, що нова машина екологічна та містка. "За рахунок того, що тут майданчик для перевезення людей з інвалідністю – візочників, тут 18 сидячих і 26 стоячих місць", - говорить він.

За словами Олександра Шишикіна, авто працює за стандартом Євро-6 - це екологічна норма, яка регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Чим вища цифра, тим екологічніший транспорт. Їздить маршрутка на дизельному пальному. Витрати - 14 л на 100 км. Ціна – майже 2 млн грн.

У Сумах тестували нову модель маршрутки

Наскільки зросте ціна за проїзд у разі ймовірної закупівлі таких авто – поки прогнозувати неможливо, говорить представниця Асоціації перевізників міста Суми Юлія Логвин. І додає, що на сьогодні закуповувати нові автівки за заявленою ціною сумські перевізники не готові.

"Уся проблема в економічній складовій. Якщо б це було не так дорого, то ми тільки за. Але все зазначається в економічній складовій, яка вона буде. Яка потрібна сума для обслуговування, на сьогодні сказати дуже важко", - говорить вона.

У Сумах тестували нову модель маршрутки

Автобуси, теоретично, можуть закрити сумський ринок пасажирських перевезень, каже начальник транспортного відділу міськради Сергій Яковенко.

"У нас потреба на сьогодні десь 300 одиниць на міських маршрутах. Наразі готується проєкт програми розвитку транспорту міського пасажирського в місті Суми і на виході ми покажемо, на що ми підемо у наступні три роки", - сказав Яковенко.

У Сумах тестували нову модель маршрутки

Координатор "Сумської платформи реформ" Максим Корнієнко іншої думки. За його словами, автівка не відповідає критеріям доступності, хоч і краща за ті, якими користуються сумчани зараз.

"Якщо говорити про доступність цього автобуса, його точно не можна назвати доступним. Площадка для перевезення, в якій з трудом один візочник вміститься, це пандус, який треба зняти, причепити… процедура досить непроста. Місця – впритиск. Доступність – це не тільки візочники. Це й мами з візочками. І просто люди похилого віку", - говорить Корнієнко.

У Сумах тестували нову модель маршрутки

Про ціну Корнієнко сказав, що вона майже ідентична тій, за яку закупляє автобуси КП "Електроавтотранс".

"Приблизно на 2% дорожче, але там і доступна площадка, і є окремі місця для пріоритетних пасажирів, хоч той автобус теж складно назвати доступним", - говорить Корнієнко.

У Сумах тестували нову модель маршрутки

Сумами ця маршрутка їздила один день. Потім, за словами Юлії Логвин, результати тестового дня проаналізують, щоб визначити, чи доцільно купувати такі машини.

Що відомо

  • Транспортний конкурс для приватних перевізників має відбутися у грудні 2021 року або на початку 2022.
  • У квітні сумський міський голова Олександр Лисенко у своєму дописі на фейсбуці повідомив, що однією із умов участі у ньому буде перевезення пасажирів новими або відновленими автобусами середньої місткості - до 40 людей. Рута 40С – розрахована на 44 пасажири.
На початок