У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19
. Суспільне Суми

На Сумщині починають розгортати додаткові ліжка для лікування хворих із підозрою та підтвердженим COVID-19. Нині це роблять, зокрема, у Кролевці, Тростянці та Сумах, розповіли Суспільному керівники медзакладів.

З 4 жовтня Сумська область — одна із семи в Україні, показники якої відповідають "помаранчевій" зоні, за інформацією Міністерства охорони здоров’я.

Сумські лікарня Св. Пантелеймона і лікарня №5

У сумській лікарні Святого Пантелеймона нині розгорнули 52 ліжка. Вони, за словами директора закладу, заповнені майже на 100%. 2020 року для стаціонарного лікування хворих на COVID-19 максимально мали 102 таких.

"Якщо буде така потреба, то, звичайно, ми розгорнемо ще друге відділення і додамо ліжок. Але на сьогодні ми чекаємо гроші на кисень на кріоциліндри. Як показала робота у минулу хвилю, на друге відділення нам не вистачало вже безпосередньо ні кріоциліндрів і розведення кисню, хотілося б ще додати", - розповів директор лікарні Св. Пантелеймона Володимир Поцелуєв.

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Поруч – п’ята міська лікарня – з найбільшою кількістю ліжок під ковід. 2020 року тут розгортали 258 місць для таких пацієнтів, у тому числі 8 ліжок – реанімаційних. Нині у стаціонарі тут 178 людей.

У цій лікарні почали надавати допомогу з серпня 2020 року, розповіла заступниця директора з медчастини Тетяна Ткач.

"Ми поступово перепрофільовували відділення одне за одним і на кінець 2020 року у нас було 250 ліжок. У нас було 20 ліжок, коли не було пандемії, піка захворюваності. На сьогодні вже у нас 250 ліжок розгорнуто у лікарні для надання допомоги хворим на COVID та з підозрою", - розповіла вона.

Кролевецька лікарня

Розгортають ліжка й по області. У Кролевецькій лікарні готуються додати 50 ліжок, розповів головний лікар Сергій Побивайло.

"Усіх у нас 140 у лікарні, 50 з них ми готуємося перевести під ковідний шпиталь. Можливо й завтра, післязавтра, ми зможемо приймати хворих, тобто ми вже практично готові. Нам потрібно ще укласти договір з НСЗУ на те, щоб вони фінансували нам цю послугу, а засобами захисту, медикаментами, ми ж лікували раніше хворих, у нас залишки залишились, і ми готові. Зараз ми формуємо бригади, є кисневе обладнання, є киснева станція, централізована подача кисню на реанімаційне відділення", - сказав Побивайло.

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Тростянецька лікарня

У Тростянецькій міські лікарні з 1 жовтня є 42 інфекційні ліжка і 3 реанімаційні. Нині всі вони зайняті, розповіла директорка Тростянецької міської лікарні Ганна Швецова.

"Єдине, що не дуже нам зручно, коли підозра, то людина лежить одна у палаті, я не можу людину з підозрою покласти до інших. На цей час я уже не можу нікого прийняти. За три дні ми заклалися повністю. Охтирський район, Тростянецький. Спалах такий пішов оці дні. Нам сказали у п'ятницю, щоб розгорталися, і ми дуже швидко розгорнулися, у нас уже досвід є, але ми навіть не думали, що за стільки днів ми повністю "закладемся". В тому році такого не було, щоб оце так швидко", - розповіла Шевцова.

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Наскільки складна ситуація із захворюваністю

За словами директора обласного лабораторного центру Володимира Збаражського, якщо порівнювати кількість хворих торік і нині, вона більша у понад 1,5 рази. Область наближається за показниками до "помаранчевої", а за одним – до "червоної" зони.

"По одному з показників ми знаходимося у "червоній" , тобто по коефіцієнту виявлення. На сьогодні він складає майже 23%, при допустимому 20%. По інших показниках ми ще не наблизилися до "червоної" зони. Наприклад, по госпіталізації на 100 тисяч повинно бути 60 або менше, у нас - 50. І завантаженість ліжок із киснем при нормі 65, у нас менше - 52,9%. У нас ніколи не було більше 700-800 матеріалів для дослідження. Вчора (4 жовтня - ред.) до нас надійшло 1400 зразків", - сказав Збаражський.

Він також додав, що лабораторний центр буде звертатися до обласної комісії ТЕБ та НС з метою запровадити в області обмеження "помаранчевої" карантинної зони.

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Як розповіла у відео міської ради головна інфекціоністка області Ірини Троцька, в основному хворіють люди віком 50-60 років. "Це більшість хворих, які мають супутні захворювання: ожиріння, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, хвороби органів дихання, онко, захворювання нирок і так далі. Щодо перебігу, то окрім більш стрімкого розвитку симптомів, у 10-20% ми маємо розлади кишково-шлункового тракту, є розлади з боку нервової системи, навіть, до розвитку делірії,Патологічний стан свідомості, що характеризується зниженням здатності зосередити увагу що пов’язане з тією інтоксикацією, яку викликає захворювання", - розповіла Троцька.

Читайте також: Де вакцинуватися проти коронавірусу на Сумщині

Вона також додала, що людям, старшим за 60 років, а також тим, хто у групі ризику, варто вакцинуватись.

Скільки ліжок для пацієнтів з COVID-19 є на Сумщині

За інформацією Національної служби здоров’я, в області договори на стаціонарне лікування людей з підозрою та підтвердженим коронавірусом мають 9 лікарень – 5 в Сумах: обласна інфекційна, шпиталь для ветеранів війни, міська дитяча лікарня, лікарня №5 та лікарня Св. Пантелеймона (колишня районна); по одній лікарні – в Охтирці, Конотопі, Шостці та Ромнах.

У трьох містах Сумщини розгортають додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Усього наявні 2 360 ліжок, із них 1055 – інфекційні. На всіх є 78 апаратів для штучної вентиляції легень.

Станом на 5 жовтня, за інформацією системи моніторингу поширення коронавірусної інфекції Ради національної безпеки та оборони, з понад 2 300 ліжок, зайняті понад 60% – це 640 ліжок, з них 33 – реанімаційних. 21 пацієнт – на штучній вентиляції легень.

Що відомо

  • За добу 4 жовтня на Сумщині від ускладнень коронавірусу померли 15 людей, COVID-19 підтвердили у 247 мешканців області.
  • За добу 04 жовтня в Україні COVID-19 виявили у 9 846 людей, серед яких 918 — діти.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок