Чоловік із ВІЛ став "живою книгою" для молоді у Сумах

Чоловік із ВІЛ став "живою книгою" для молоді у Сумах

Чоловік із ВІЛ став "живою книгою" для молоді у Сумах
.

Своєю історією життя з ВІЛ-статусом зі школярами та студентами поділився сумчанин Василь Мацуєв. Зустріч у форматі «Живої бібліотеки» відбулася сьогодні, 27 лютого, у «Клініці, дружній до молоді».

Чоловік дізнався, що має ВІЛ-позитивний статус у 2009 році. "Я вживав наркотики. Я розумів, що ризик зараження є. Я на підсвідомому рівні був до цього готовий, - розповідає Василь Мацуєв. - Найголовніший меседж – щоб суспільство було готове прийняти цих людей. Може, трішки інших. Вони ж не перестають бути людьми. Це –основне".

"Я прийшла сюди через свою необізнаність у цій темі. Мені здавалося, що люди бояться того, чого вони не знають. Найбільше мене вразило те, що герой сьогоднішній так відкрито говорить про свій статус", - ділиться враженнями від спілкування слухачка Анастасія Готенко.

Захід у такому форматі відбувається втретє, говорить організаторка заходу, завідувачка "Клініки, дружньої до молоді", Владлена Концевич. Вона розповіла про результат після першої такої зустрічі: "Після нашої «Живої книги» з людиною, яка розповідала про свій досвід наркотичної залежності, двоє підлітків дали згоду поїхати на реабілітацію".

Зустрічі з молоддю у різних форматах відбуваються у "Клініці" постійно. Наступна буде присвячена темі насилля.

Що відомо:

  • "Клініка, дружня до молоді" є відділенням медико-соціальної допомоги підліткам та молодим людям. Вона діє у складі Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди з вересня 2010 року.
На початок