Пам'ятник учасникам війни на сході України встановлять у Сумах

Пам'ятник учасникам війни на сході України встановлять у Сумах

Пам'ятник учасникам війни на сході України встановлять у Сумах
.

На вулиці Героїв Сумщини в Сумах, де закладений камінь, встановлять пам’ятник учасникам війни на сході України. Звести планують цього, 2020 року, до Дня захисників України. Гроші на нього збирала спілка ветеранів АТО Сумської області.

Над пам’ятником працюватиме скульптор, уродженець Сум, Артур Гармідер. Зараз чоловік живе і працює у Львові.

"Тут буде зображена постать хлопця, - розповідає Артур Гармідер, - сидяча фігура буде, як би класична, молодого солдата, який добровільно пішов захищати Батьківщину . Сама фігура буде більш натурального розміру, трошки більше, щоб сам простір не з’їдав масштаб. Буде виконана із сучасних матеріалів, з композитів під імітацію каменю. Десь до травня місяця модель сама вже буде виконана в глині."

Макет створив скульптор Костянтин Шиптя півтора роки тому за ескізом, який затвердили військовослужбовці 15 батальйону. Це восьмикілограмова скульптура з пластиліну, автор працював над нею близько двох місяців.

Гроші на майбутній пам’ятник збирала спілка ветеранів АТО у Сумській області. Його вартість- близько 250 тис. грн.

"Зараз працюємо над тим, як і де буде стояти пам’ятник. - розповідає голова спілки ветеранів АТО Сумської області Володимир Лаврик. - Враховуючи погляди архітекторів, інших учасників АТО, вирішили в цьому в цьому місці, на цьому сакральному, де стоять наші діди, наші прадіди, Герої радянського союзу, місці, збудувати ще невеличку капличку на честь Покрови Пресвятої Богородиці."

Каплицю Покрови Пресвятої Богородиці, яку мають побудувати тут, проектує архітектор Володимир Биков: "Оскільки це Покрова, все-таки ми повертаємося до наших витоків козацтва. І місце таке історичне, то в моїх і наукових дослідженнях, перші козацькі храми були дерев'яні. І ось елементи дерев'яної архітектури, або її форми, хочу передати у цій каплиці, і відійти від усталеного у нас стилю, так званого єпархіального. З'єднати саме значимість цього місця, традицій та ідеї козацтва, я спробую."

На початок