У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3D-принтері

У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3D-принтері

Уточнено
У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3D-принтері
.

У Недригайлові на Сумщині з’явиться будинок, надрукований на 3D-принтері. Про це Суспільному розповів представник сумської компанії, яка розробила обладнання, Кирил Гриценко.

У Недригайлові його випробують вперше. "У нас в команді — програмісти, інженери. Зібралися командою і побудували принтер", — розповідає він.

Розробило його ТОВ "Меллівора". Це – перші результати роботи 3D-принтера. Безпосередньо будівництво не показують, поки демонструють імітацію друку. "Він проходить G-коди, друкує стіни, заповнення. Бетон ми сьогодні не місимо, і бетоном він сьогодні не друкує. Чому? Тому що це доволі небезпечно: вода качається, бетононасос працює, стовп пилюки від бетону, ми в респіраторах, рукавицях", — говорить один із членів команди Олександр Левковський.

У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3Д-принтері

Hад розробкою та виготовленням програмного забезпечення для блоків, які пов’язані з вузлами замішування і подачі бетону, працював інженер та програміст Максим Машинцов.

"Ми готувалися до виїзду місяць. Коли приїхали, до тижня налаштовували апаратуру, проводили тести. Потім почали робити перші тестові фігури. Після фігур у нас пішов фундамент, цоколь. Далі ми заливали цоколь заповненням і почали вже друкувати стіни. Це — перші польові випробування", — пояснив він.

У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3Д-принтері

Привезли обладнання на запрошення Недригайлівського селищного голови Костянтина Волкова.

"Надали електрику, допомагаємо з водою, з харчуванням. Це для громади безкоштовно. Залишиться нам і потім вже сама громада вирішуватиме, як використовувати цей будинок далі", — каже Волков.

У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3Д-принтері

За словами технічного директора проєкту Сергія Рідченка, такі конструкції дешевші за будівлі з цегли чи піноблоків. За тиждень можна звести одноповерховий об’єкт площею 100-200 м².

На думку виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, це дає громаді переваги: економію грошей та можливість залучати інвесторів.

"До громади приходять донори. Другий момент – для центральної влади. Вона теж починає вкладати сюди гроші. Для мешканців – покращення якості послуг", — зазначив він.

У Недригайлові на Сумщині друкують будинок на 3Д-принтері

Добудувати об’єкт у Недригайлові планують за кілька тижнів. Це має бути одноповерховий будинок площею 48 м².

Що відомо

  • У 1984 році американський дослідник Чарльз Халл винайшов стереолітографічний апарат, завдяки якому з'явилася можливість друкувати 3D-об'єкти. Їхні моделі були попередньо проектували на комп'ютері.
  • На сьогодні 3D-друк використовують у дизайні, мистецтві, архітектурі, медицині, автомобільному та авіабудуванні.
  • Українець Максим Гербут друкує будинки на 3D-принтері.

На початок