У Сумах припинив роботу автобусний маршрут №65

У Сумах припинив роботу автобусний маршрут №65

У Сумах припинив роботу автобусний маршрут №65
.

Комунальний маршрут № 65, який у Сумах їздив за маршрутом "Аеропорт-Автовокзал", припинив свою роботу з 20 лютого. Про це сказав директор "Електроавтотрансу" Віталій Однорог. Причина – нестача автобусів.

"Це був один з найкращих маршрутів 2018-2019 років, поки працювало там чотири транспортних засоби, але у зв’язку з нехваткою автобусів та потребою містян на більш віддалені місця, там де Добровільна, Косівщина, там де немає комунального соціального транспорту, було прийняте рішення щодо забезпечення більш важливих маршрутів для мешканців. Один-два автобуси на цьому маршруті вже перестали себе виправдовувати. Якщо нам в цьому році буде можливість закупити техніку, то ми обов’язково будемо брати участь у конкурсі щодо забезпечення цього маршруту", - розповів директор КП "Електроавтотранс" Віталій Однорог.

Маршрут №65 запустили у 2017 році. Він частково дублював маршрут тролейбусу №5. Ми поцікавились думки у аналітика транспортного сайту Андрія Васіна та ексголови громадської транспортної комісії Володимира Ведмедєва щодо необхідності запровадження такого маршруту та його закриття.

"Цей 65 маршрут був не потрібний, - вважає Андрій Васін, аналітик сайту transport.sumy.ua, - оскільки він більшу частину дублюється з тролейбусним маршрутом №5, що абсолютно не вигідно для комунального підприємства. Оскільки наш варіант був більш вигідним, оскільки приватний перевізник на маршруті "Аеропорт - 12 мкрн" не справлявся з потоком. Тому ми пропонували направити туди автобусні маршрути."

"Спочатку нам говорили – маршрут цей потрібен, - коментує ситуацію ексголова громадської транспортної комісії Сумської міськради Володимир Ведмедєв. - На ньому, як говорив транспортний відділ, є стабільний великий пасажиропотік. І вже рік він у примарному стані з таких же причин можна закрити ще 3 автобусних маршрути, таких же малорентабельних чи рентабельних. Аргументи можна знайти будь-які. Тобто, нічого іншого, окрім особистого волюнтаризму і самодурства у цьому рішенні немає. . Перш ніж запускати маршрути, треба забезпечити існуючі маршрути інтервалом руху не більше 15 хвилин і, як тільки забезпечимо ми ці маршрути, можемо переходити до відкриття інших".

За словами Віталія Однорога, наразі справних на підприємстві 24 автобуса. Востаннє 4 автобуси придбали у 2018 році. Тоді з міського бюджету на їх купівлю витратили 8 млн 420 тис грн. 2019 року у бюджет закладали 5 мільйонів гривень на нові автобуси, але через заперечення Антимонопольного комітету щодо монополізації ринку перевезень, депутати перенаправили ці кошти на погашення боргів "Водоканалу". У бюджеті цього, 2020, року на закупівлю автобусів для Сум грошей немає.

На початок