З 9 серпня на полігон у Великому Бобрику не можна буде вивозити несортоване сміття із Сум

З 9 серпня на полігон у Великому Бобрику не можна буде вивозити несортоване сміття із Сум

З 9 серпня на полігон у Великому Бобрику не можна буде вивозити несортоване сміття із Сум
. КП "Сумижилкомсервіс"

Комунальне підприємство "Сумижилкомсервіс" з 9 серпня припинить прийом змішаних відходів на полігоні у Великому Бобрику. Про це повідомив 2 серпня під час наради в Сумській міськраді директор КП "Сумижилкомсервіс" Андрій Шкарін.

З 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених необроблених побутових відходів, розповів Шкарін.

"Водночас побутові відходи, що доставляються суб’єктами господарської діяльності на полігон, є змішаними з іншими видами відходів. Таким чином, підприємство зобов’язане не приймати на захоронення такі відходи", - сказав він.

Сортувати сміття мають два перевізники, сказав директор департаменту інфраструктури Сум Олександр Журба. "Щоб це не вивозилось, скажімо так, в одному кузові в машині. Висипали, і на тому все закінчилось. Сама суть була в тому, щоб перевізники (перш за все ті, що надають послугу) вони сортували відходи", - сказав Журба.

Одна з фірм, що надає послуги з вивезення сміття в Сумах - ТОВ "Сервісресурс". Заступниця директора з економічних питань підприємства Ірина Набока сказала Суспільному, що про припинення прийому несортованого сміття було оголошено тільки 2 серпня. "Наголос йде, наскільки мені відомо, на ті компанії, котрі завозили й завозять сміття несортоване на полігон. На цей час це стосуватися тарифу для населення не буде", - сказала вона.

Що думають про перспективу заборони приймання несортованих відходів на підприємстві “А-Муссон” - на сьогодні дізнатись не вдалось. Кореспонденту Суспільного там не відчинили двері.

Що відомо

  • Сміттєвий конкурс у Сумах відбувся влітку 2020 року.
  • За результатами конкурсу, товариство «Сервісресурс» обслуговує північно-східну частину міста Суми та Піщане. Товариство «А-Муссон» працює в південно-західній частині Сум і селах Верхнє Піщане, Загірське, Трохименкове, Житейське, Кирияківщина.
  • Наявність сортувальної станції не була вимогою для претендентів, бо конкурс стосувався саме вивезення, а не поводження з відходами, говорив тоді Олександр Журба.
  • З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи".
На початок