Вчителі української мови та літератури у Сумах змагалися у знанні мови

Вчителі української мови та літератури у Сумах змагалися у знанні мови

Вчителі української мови та літератури у Сумах змагалися у знанні мови
.

Напередодні дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, близько 160 вчителів зібрались у сумській школі №2, аби обговорити зміни до українського правопису та запозичити досвід у колег. Також вони пройшли тестування на знання правил нового правопису.

Розпочали захід під назвою "Мова: стосується кожного" із виступів театрального гуртка Сумської школи №12.

Такі виступи допомагають дітям у навчанні - говорить керівниця гуртка Наталія Омельченко: "Коли ми готували цю п’єску, ми розбирали правила. Діти приходили і говорили – а якщо оце. Тобто були питання, ми їх обговорювали. Спочатку була тема кохання, а потім ми уже знайшли віршик про те, щоб не заважалf мова коханню".

10 спікерів протягом двох годин? використовуючі різні методи у навчанні, представляли свою тему – нововведень до українського правопису.

"У зв’язку з тим, що підручники старі, доводиться деякі матеріали роздруковувати, деякі, оскільки у мене була можливість працювати з проектором, приносити на картках, асоціаціях, якихось таких цікавих моментах, які сприймаються учнями легко, іноді доводячи до абсурду, бо так запам’ятовується краще. Насправді, що було найскладнішим, найскладнішим і залишилося, тому що це був правопис складних слів – з дефісом, без нього, разом. Це було складно, складно і є. Просто деякі моменти спростились, і в цьому вже великий плюс", - розповіла вчителька української мови сумської школи №20 Світлана Тімченко.

Вчителі брали участь у обговореннях, висловлюючи свою думку про зміни у правописі.

"До змін ми були готові, - говорить методистка управління освіти і науки Сумської міськради Вікторія Закорко, - Єдине, в чому виникають труднощі – це розібратися з усіма нюансами. Треба було змінювати, тому що Україна жила за правописом 1990 року, який був тимчасовий. Тому на часі потрібні були зміни, щоб відродити традиції правопису 1928 року, і внести зміни до тих нових змін і понять, які з’являються в українській мові. Тому що поняття є, а, як правильно писати,– поняття немає."

У підсумку заходу, вчителі пройшли тестування на знання оновлених правил. Кращі отримали у подарунок посібник нової редакції українського правопису.

Як відомо:

  • Нова редакція українського правопису почала діяти із червня 2019 року. Відтоді рекомендовано застосовувати норми і правила правопису в усіх сферах життя. На повний перехід на нові норми маємо 5 років. Поки можна писати і за новими правилами, і за старими.
На початок