Газопостачання можуть відключити у сумських гуртожитках

Газопостачання можуть відключити у сумських гуртожитках

Газопостачання можуть відключити у сумських гуртожитках
.

Два гуртожитки у Сумах можуть залишитися без газу з 19 лютого. Відключити послугу товариство "Сумигаз" збирається через відсутні індивідуальні договори із мешканцями кімнат.

Це питання сьогодні, 18 лютого, вирішували на виконавчому комітеті Сумської міської ради. Проблема стосується, зокрема, чотириповерхового гуртожитку у Курському мікрорайоні. У ньому 64 кімнати, у яких живуть близько 150 людей.

За словами мешканки Людмили Гайчені, завтра у гуртожитку обіцяють перекрити газ: "Після того, як між ЖЕКом і "Сумигазом" розторгнувся договір, газопостачання було, але заплатити кошти ми не могли, бо не було договору. Я з пакетом документів звернулася до "Сумигазу" для заключення індивідуального договору. Мені прийшла відповідь, де вони, спираючись на роз’яснення НКРЕКП, написали, що ми не є побутовими споживачами. Але в законі написано, що побутовий споживач – цей той, хто використовує газове забезпечення для приготування їжі. Так як ми користуємося".

Щодо відключення газу людей попереджають вдруге. Наразі вирішується питання по двох гуртожитках. Загалом у Сумах відсутні договори із "Сумигазом" у десяти таких будівлях.

Уповноважений представник співвласників гуртожитку Олексій Пархомчук представляв на виконкомі інтереси мешканців: "Хоч з лічильником, хоч без лічильника, передбачений механізм оплати по зареєстрованим особам гуртожитка. Це методика 620, вона нікуди не ділася, процедура розрахунку чітко передбачена. В роз’ясненнях НКРЕКП навіть сказано "гуртожиток". "Сумигаз" пропонує листом НКРЕКП, що це є не побутовий споживач. В місті Суми, крім цих гуртожитків, всі інші гуртожитки облікуються по індивідуальним договорам".

Члени виконкому одноголосно вирішили заборонити товариствам "Сумигаз збут" та "Сумигаз" відключати від послуги гуртожитки та укласти з мешканцями індивідуальні договори. Готували проект рішення у правовому управлінні.

"Зобов’язати укласти договори між мешканцями та "Сумигаз збут" і "Сумигаз" на постачання та розподіл природного газу , як і визначено в 14 статті Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Питання щодо комунальних послуг, в даному випадку газопостачання, вирішується виключно на підставі індивідуальних договорів", - підсумував начальник правового управління Сумської міськради Олег Чайченко.

Рішення виконкому у "Сумигаз" не коментують. Щодо укладення договорів – речниця товариства говорить Анастасія Шимаріна каже – за рік користування газом мешканці двох гуртожитків заборгували понад 270 тис. грн.: "Має бути уповноважена особа, уповноважена організація, яка укладає договір на надання послуг саме цим гуртожиткам. Є різні гуртожитки - є гуртожитки, які переведені у статус малосімейних квартир. І малосімейна квартира має статус багатоквартирного будинку".

Ймовірний час відключення газу поки ніхто не називає. Якщо це станеться, люди обіцяють перекрити дорогу на Курському проспекті. Завтра, 19 лютого, шляхи вирішення конфлікту шукатимуть в обласній адміністрації.

Газопостачання можуть відключити у сумських гуртожитках

На початок