Упродовж трьох років визначатимуть його дієвість: чи ефективно працюють заклади, чи треба список змінювати. У Сумській області опорних лікарень сім. Одна з них - Шосткинська ЦРЛ. Доїхати до неї за 60 хв, як того вимагають норми, не всі зможуть.
Окрім пацієнтів із Ямпільщини, до неї доправлятимуть людей з Середино-Будського та Кролевецького районів.
"Від найбільш дальнього села Середино-Будського району до нашої ЦРЛ – 120 кілометрів по цих дорогах – це півтори-дві години. Навіть зараз по цих дорогах – це важко. не буде дотримуватися це", – каже головний лікар Шосткинської ЦРЛ Олег Штогрин.
Крім Шосткинської ЦРЛ, опорними визначили районні лікарні у Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах і Сумах. В обласному центрі таких дві: обласна та центральна міська лікарня.
Перелік опорних лікарень області – пілотний проєкт, говорить керівниця регіонального офісу реформ Марина Лобова – розробили його на базі затверджених Кабміном госпітальних округів.
"Ці опорні заклади визначають терміном на три роки з метою гарантованого забезпечення надання медичної допомоги на території госпітального округу, а також суміжного госпітального округу з тим, щоб у регіонах сформувати ефективну мережу закладів охорони здоров’я", - каже Лобова.
За її словами, цей перелік може бути змінений.
Про опорні лікарні Сумщини новий начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро Кравцов говорити з нами поки не готовий. Ми надіслали запит.
Що стосується дороги від Ямполя до Шостки – її ремонтуватимуть. Тендер оголосили 24 жовтня 2019 року. Як розповів сказав журналістам Суспільного перший заступник начальника Служби автомобільних доріг Сумської області Сергій Овчаренко, зараз вони вивчають документи п’яти учасників. Це ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «ШБУ -77», ТОВ «Миколаївбудцентр», Консорціум «Мікстрансбуд» і ТОВ «Автомагістраль-Південь».
Аукціон має відбутись 11 березня, йдеться про понад 232 млн грн з Державного бюджету. Їх планують витратити на поточний середній ремонт дороги за два роки.