Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань

Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань

Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань
. Суспільне Суми

Тероборона Сумщини готується до військових навчань. У Сумах, Шостці, Конотопі, Ромнах та Охтирці майбутні бійці батальйонів і контрактники проходять медичну комісію. Заняття відбудуться у травні на території області.

Роман Лемешко працює верстатником на одному з сумських заводів. За плечима має бойовий досвід – учасник АТО. В навчаннях тероборони братиме участь вперше.

Служив у Сумському 27-му артполку на контракті. Кор.: – В який період? – У 2014 році. Кор.: — Яка спеціальність була? – Водій БТР", — розповів він.

Олег Обуховський армійського досвіду немає. Працює диспетчером у торговельній мережі.

“Отримав виклик зі служби персоналу: пройти медкомісію на подальші збори. Кор.: – Ви військову службу проходили? – Строкову – ні. Комісію вже проходив неодноразово, а на зборах ще не був. Кор.: — Чому хочете навчитись? – Вийшов закон, будемо навчатися, може знадобитись. Кор.: – Як настрій? – Бойовий.

Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань

Медичні огляди тривають третій тиждень. Лікар-офтальмолог Ірина Теницька перевіряє зір майбутніх бійців.

"Зі скаргами звертаються дуже багато. В основному це скарги на знижений зір: знижена гострота зору і підбір окулярів. Знижений зір, мається на увазі, в кожного третього", — каже вона.

Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань
Читайте також: Зеленський підписав закон про призов резервістів в особливий період. Що він передбачає.

У разі військових дій бійці батальйонів охоронятимуть стратегічні об’єкти, чергуватимуть на блокпостах: допомагатимуть правоохоронцям перевіряти транспорт і документи громадян, які рухатимуться між населеними пунктами.

"Ці збори недовго будуть – 10-15 днів, і вони проходитимуть у Сумах, на території Сумської області, в зону проведення Операції об’єднаних сил вони направлятися не будуть. На період зборів вони будуть жити, я всіх деталей не можу розповісти, не в наметах, нормальні будуть умови проживання. Комунальні послуги всі будуть надаватися: вода гаряча, холодна, помитись, харчування триразове, спальні приміщення. Заняття, згідно зі складеним графіком: вогнева, інженерна, тактична, підготовка, підготовка з розвідки", — розповів заступник військового комісара міського центру комплектування Роман Галасюк.

Читайте також: На Сумщині півтора місяця триватимуть антитерористичні навчання

На час навчань за тероборонівцями зберігається зарплата та місце на основній роботі.

З урахуванням агресивних дій біля нашого кордону з боку окупанта – Російської Федерації — Україна має бути готова до будь-якого сценарію, говорить військовий експерт незалежної громадської дослідницької організації — Інститут Євро-Атлантичного співробітництва — Ігор Козій.

Проходять медкомісію. Тероборона Сумщини готується до військових навчань

“Ми розуміємо, що довіряти словам Російської Федерації не можливо через те, що обман відбувається на вищих щаблях влади. Ми бачили це на прикладі президента цієї держави і Криму. Ясно, що Україна повинна готувати власні збройні сили для відсічі агресії з боку Російської Федерації", — говорить він.

За його словами, для цього потрібно терміново приймати закон "Про територіальну оборону".

"Треба терміново вводити статус військового омбудсмена, захистити діючих, в першу чергу, військовослужбовців, ветеранів і військовослужбовців запасу від некоректних проявів не тільки судової гілки влади, а й виконавчої. Для цього треба робити багато інших кроків, задля того, щоб наш військовослужбовець міг гідно нас з вами захистити і сучасною зброєю. Військовослужбовці, Збройні сили України, сектор безпеки оборони України завжди повинні готуватися до найгіршого сценарію, тоді решта сценаріїв пройдуть непомітно", — зазначив він.

Що відомо

  • 1 квітня 2021 року Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру "підвищена активність військ НАТО".
  • Президент Володимир Зеленський назвав головною метою стягування військ РФ до кордонів перевірку Заходу на готовність продовжувати підтримку України.
  • 19 квітня стало відомо, що на кордоні з Україною зосередилася найбільша кількість російських військових за всю історію — 150 тисяч. Такі дані навів глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.
  • Нині кілька російських видань, поміж яких "РБК" і "Ріа Новості", посилаючись на міністра оборони Сергія Шойгу, написали, що Росія починає відводити війська від українських кордонів на місця постійної дисклокації. Суспільне перевіряє цю інформацію.
На початок