У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію

У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію

У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію
. Суспільне Суми

У Сумській обласній лікарні на Ковпака збудували кисневу станцію. Вона подаватиме речовину до всіх без винятку відділень. Проєкт виконали за гроші благодійного фонду "Технологія".

З проєктом будівництва кисневої станції до благодійників звернулося керівництво лікарні. Планували так, аби потужностей обладнання вистачило для подачі кисню у всі відділення, каже заступниця головного лікаря Ольга Самойленко. Дотепер тут використовували кисневі концентратори.

"Можемо надавати допомогу якісніше, своєчасно, що стосується кисневої терапії. Це, перш за все, хворим на коронавірус, з області, тяжким, вкрай тяжким хворим, а також хворим в інших спеціалізованих відділеннях. У нас кожний день хворих, які потребують безпосередньо цієї кисневої терапії, тобто від апарату ШВЛ, – це 5-7. Наскільки, — на добу, на дві доби, відповісти вам ніхто не відповість. Від тяжкості, потреби для хворого", — сказала вона.

У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію

Станцію подачі кисню на 34 точки змонтували за місяць. Її розмістили на території лікарні, за 30 м від стаціонару. Увесь комплекс робіт виконало спеціалізоване управління "ХІММОНТАЖ-14". Як працює обладнання, розповів головний інженер підприємства Роман Романовський.

"У кріогенну місткість закачується рідкий кисень. Потім він поступає через киснепровід у випаровувач, перетворюється у газоподібний і подається вже до точок, куди потрібно. Це основна ємність для рідкого кисню, об’єм її — пів куба. Якщо тут закінчується, то вступають уже в роботу балони. 10 балонів по 40 л", — говорить він.

У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію

Вартість проєкту – 1,5 млн грн. Що було найскладнішим у його реалізації, розповів директор Благодійного фонду "Технологія" Григорій Петренко.

"З минулого року велика складність – це завантаженість підрядних організацій, які мають допуск до роботи з киснем. Це виробництво і наявність запірної арматури для киснепроводів. Як з’ясувалося, на сьогодні — киснепровід — супер потрібний об’єкт для всіх лікарень. Ми працюємо за тристоронньою угодою. Укладаємо ці угоди з лікарнею, частково оплачуємо закупівлю матеріалів і актами уже потім закриваємо кінцеву здачу робіт. Остаточно розраховуємося, коли роботи здані повністю", — каже він.

Після підписання усіх актів виконаних робіт, станцію здадуть в експлуатацію. За словами Ольги Самойленко, запрацювати вона має до кінця тижня.

В інфекційному відділенні обласної лікарні є 220 ліжок для хворих на COVID-19. 20 квітня вдень були зайняті 87 з них. 5 пацієнтів потребували кисневої підтримки.

У Сумській обласній лікарні збудували кисневу станцію

За словами заступниці начальника обласного департаменту охорони здоров’я Галини Хомети, область на 87,5% забезпечена киснем. Із 2050 ліжок його мають — 1793, з яких 767 отримують централізований кисень. Решта 1026 обладнані кисневими концентраторами. Також до кінця тижня мають завершити роботи з проведення кисню в четвертій міській лікарні. Про це розповіла начальниця міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко. Там будують 40 кисневих точок.

Централізована подача кисню на 145 точок також є у п’ятій лікарні Сум. Для цього на початку 2020 року придбали кріогенну ємність за 3 млн 700 тис. грн. З яких 400 тис. грн – гроші з міського бюджету, решта – державні.

У Сумській райлікарні централізований кисень підведений до 94 ліжок. Три кріобалони придбали наприкінці 2020 року майже за 1 млн грн. Це були гроші державного та районного бюджетів.

Що відомо

  • У Сумській області за останню добу померли від ускладнень коронавірусу 20 людей. Виявили інфікування у 97 людей. Про це вранці 20 квітня повідомили у Сумському обласному лабораторному центрі.
  • У Сумах виникають проблеми з забезпеченням киснем хворих на коронавірус.

На початок