Сумщина - у "червоній" зоні. Чому так сталося і що це означає

Сумщина - у "червоній" зоні. Чому так сталося і що це означає

Сумщина - у "червоній" зоні. Чому так сталося і що це означає
. Суспільне Суми

Карантинні обмеження на території Сумщини мають вступити в дію з 24 березня. Область віднесли до "червоної" зони. Впродовж трьох днів у регіоні два показники перевищують допустиму норму, розповів керівник обласного лабораторного центру Володимир Збаражський, - приріст інфікованих та кількість госпіталізованих пацієнтів.

На Сумщині значно збільшився рівень госпіталізацій пацієнтів до лікарень області, розповів Збаражський.

"19 числа він склав– 63%, 20 березня – 65,4%, 21-го – 67, 4%. Тобто 21 числа Сумська область вийшла на рівень "червоної» зони". А для того, щоб повернутися, у "помаранчеву" зону, відповідним чином, необхідно, щоб один із цих показників, хоча б один, протягом п’яти діб відповідав "помаранчевій" зоні", - пояснив він.

Читайте також: На Сумщині за добу виявили майже 300 нових інфікувань COVID-19

У червоній зоні забороняється:

  • відвідування закладів освіти
  • відвідування закладів сфери культури, кінотеатрів
  • діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
  • відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення

Також будуть діяти заборони "помаранчевої" зони.

Читайте також: Місцева влада самостійно ухвалюватиме рішення стосовно заборони або дозволу роботи транспорту у "червоних" зонах

Як розповів Суспільному директор департаменту цивільного захисту Сумської ОДА Олександр Милаш, обласна комісія збереться увечері 23 березня і вирішить, які додаткові до тих, що вже існують, обмеження в області запроваджувати. Зокрема, на засіданні комісії мають розглянути обмеження роботи транспорту.

Що відомо

  • За даними МОЗ, усього у "червоній" зоні карантину опинились сім областей та Київ. У "помаранчевій" - 12 регіонів, решта - жовті.
  • Уперше карантин в Україні запровадили ще з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували, а влітку перевили у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони. З 8 по 24 січня 2021 року в Україні діяли жорсткі карантинні обмеження з метою розвантажити медичну систему та зменшити хвилю поширення COVID-19.
  • 17 лютого 2021 року уряд повернув адаптивний карантин, та продовжив його до 30 квітня.
На початок