Російські війська 20 травня атакували Білопілля "шахедами". Удару зазнала історична будівля 19 століття — будинок купця Балаценка. Також пошкоджені будинки довкола та міський ринок. Там згоріли до десяти павільйонів із товаром. Щодня по Білопільській громаді та місту б'ють десятки КАБів, а також безпілотники та дрони. Про обстріли й евакуацію розповів голова громади Юрій Зарко.
Атака на Білопілля 20 травня
За словами Юрія Зарка, "шахеди" вдарили по центру міста у ніч на 20 травня:
"Один на територію нашого ринку прилетів. Зруйновано десяток мінімум павільйонів разом із тим, що було в них усередині. Також ще один близько 00:36-06:38 прилетів. Уже третій — це будинок колишнього купця Балаценка. Історична будівля 1819 року. Практично зробили непридатну для використання, і в результаті цього також багато будинків було пошкоджено. На щастя, люди не постраждали, і вони не постраждали лише тому, що переважна більшість мешканців евакуювалася".

Безпекова ситуація в громаді та евакуація
Юрій Зарко відзначив: іще місяць тому в громаді почали відновлювати роботу ті заклади, які її призупинили через обстріли. Втім, останні тижні безпекова ситуація знову погіршилася.
"Місяць тому ми мали більш-менш певне затихання. Планували банки відкриватися, «Нова пошта» аж цілий один день попрацювала. Це вже для нас певна така подія. Кілька тижнів тому почалося загострення: кожен день десятки КАБів на громаду і на місто летять. Максимум ми нарахували десь 120 КАБів за добу. Умовно з 10 годин робочого часу ми могли лише на 5-7 хвилин десь піднятися нагору".

Міська рада, за словами Зарка, працює та надає всі необхідні послуги.
"Є магазини, багато зачинилися, звичайно. Є певні проблеми, особливо тому, що долучилися останнім часом «Ланцети», «Молнії». Останній випадок, коли автобус біля Білопілля їхав, — 9 людей загиблих, 7 поранені. Учора (19 травня, — ред.) «Молнія» в житловому районі вдарила. Люди займалися своїми справами. Люди залишилися живі. Багато населених пунктів просто дрони відрізають від нормального сполучення, від забезпечення продуктами".

Із громади нині евакуювалися майже дві третини населення, зазначив Юрій Зарко. Частково люди ще залишаються. Також є ті, хто приїздить на роботу: працівники міської ради, лікарі та інші.

"Є деяка кількість людей, які вирішили бути до останнього. Це, як правило, люди старші 80 років. 26 із 59 населених пунктів підлягають під обов'язкову евакуацію. Зокрема і Білопілля. Бо в нас від межі міста до кордону 5-6 кілометрів. Від центру, де знаходиться міська рада, рівно по балістиці 10 кілометрів. Тому це в зоні досяжності і дронів, і FPV на оптоволокні, «Ланцетів», і, звичайно, їхні бомби літають. Основна маса міста евакуйована, дітей практично в нас немає. Якщо ми говоримо за амбулаторії, то вони працюють. Якщо ми кажемо за навчальні заклади, то це лише онлайн".
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Дивіться нас у YouTube та TikTok
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook
Підписуйтеся на наш Instagram