У Сумах попрощалися з уродженцем Краснопілля, сержантом Богданом Рудикою. На Алеї Слави Баранівського кладовища віддати шану зібралися його родичі, сусіди, друзі дитинства, бойові побратими тощо.
Тітка і хрещена Богдана Олена розповіла, що у захисника залишилися батьки, сестра та вагітна дружина.
"Був золотою людиною. Воював з 2014-го, ще з Донбасу починав, все вже пройшов. Хороший, сміливий, завжди всім допомагав".

Богдан народився в Краснопіллі, закінчив місцеву школу. Навчався в сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ, далі — заочно в юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.
"Богдан відзначався активною громадською позицією в житті громади. Захищав честь рідного краю на змаганнях з футболу, посідав призові місця. У 2014, коли ворог ступив на нашу землю, Богдан підписав контракт з 95-ю десантно-штурмовою бригадою", — сказав заступник голови Краснопільської громади Василь Лавріненко.

Упродовж служби Богдан Рудика кілька разів був поранений, але повертався до строю. Коли почалася повномасштабна війна, Богдан повернувся з-за кордону, щоб знову стати на захист України. Богдан Рудика був командиром 2 розвідувального відділення 24 окремого штурмового батальйону "Айдар" Збройних сил України.

28 квітня 2025 року сержант Богдан Рудика загинув. За даними ТЦК, це сталося поблизу села Богатир Волноваського району Донецької області.
"У них двоє дітей, дівчинка й хлопець. Низький уклін батькам, що виховали золоту дитину, яка захищала нас. У квітні розбило їхню хату повністю, їм ніде жити, вони зараз у Сумах. Позносило там ряд будинків, їхній теж зачепило КАБом і повністю зруйновало, повертатися їм нікуди", — розповіла пані Галина, сусідка Богдана Рудики.

Богдану Рудиці навічно залишилося 32 роки. Його поховали на Алеї Слави у Сумах.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Дивіться нас у YouTube та TikTok
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook
Підписуйтеся на наш Instagram