Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги придбав 24 нові автомобілі швидкої допомоги класу В – "CitroenJumper". 3 лютого їх передали станціям у райони області. Спецавтомобілі закупили за кошти центру – витратили на них понад 47 млн грн.
Ключі та документи від нових швидких вручали водіям та автомеханікам. Зі слів механіка конотопської станції швидкої допомоги Василя Костюка, нові автівки передусім значно комфортніші.

"Також переваги у керуванні, у своєчасному доправленні хворого до медичних закладів. На виклик по місту ми маємо за 10 хв доїхати, в сільську місцевість до 20 хв", – говорить Василь Костюк.
Водій конотопської станції швидкої допомоги Сергій каже, що нині більшість автівок, які використовують у якості швидких – радянські УАЗи та газелі. Тому різниця з новими автівками відчутна.
"У нас на зміні чергує завжди 5-6 автомобілів, десь два з них – Пежо, решта в основному усі радянські – газелі, УАЗи, ну різниця помітна", – каже Сергій.
Швидкі райони отримували в залежності від того скільки там є бригад. У Глухові новими автівками теж задоволені.

"Два автомобілі нових, сучасних, як бачите, цікавих, гарних. І для нас в першу чергу як для водіїв це дуже приємно, тому що розумієте УАЗ – це минуле століття. Чудовий вигляд має, оснащення, приємно нам і пацієнтам буде дуже приємно", – каже водій глухівської підстанції швидкої медичної допомоги Іван Сидоренко.
Усередині автомобілі обладнанні кардіографами, дефібриляторами, кисневими балонами, каталками та іншим.
"Також в комплекті є дошка, ноші, волокуш, як ми називаємо, для того, щоб хворого доставляти, наприклад, з багатоповерхівки, де дуже важко маневрувати. Шийні комірці, набори для надання допомоги, також реанімаційні набори", – розповідає завідувачка навчально-тренувального відділу Сумського центру екстреної медичної допомоги Світлана Березовська.

Востаннє центр оновлював свій автопарк сім років тому, й до нині майже половина автівок – це застарілі УАЗИ.
"На цих автомобілях, які ми отримали, ми набагато швидше доїдемо. Велике значення має економічний ефект. Найпростіше – витрати пального. Якщо УАЗ на 100 км використовує десь 18 іноді 19 л пального, то нові автомобілі – до 10 л пального. Їх непотрібно ремонтувати. На УАЗи ми щороку виділяли близько 4 млн грн тільки на запасні частини", – розповідає директор Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги Анатолій Александренко.
У другому кварталі, зі слів Анатолія Александренка, хочуть закупити ще 11 швидких для амбулаторій у селах. Каже – гроші є, 24 млн грн.
Що відомо
- На Сумщині 19 швидких обладнали “тривожними” кнопками.