У Сумах зранку 1 лютого проїзд у маршрутках став коштувати 7 гривень. Рішення збільшити вартість проїзду виконком міської ради прийняв 29 січня. Як люди добирались у справах вранці та як їздив міський транспорт, дізнавались журналісти Суспільного.
О восьмій ранку на зупинці біля Палацу культури люди чекають на транспорт. Про підвищення ціни за проїзд у маршрутках до семи гривень чули.
"Перший раз їдемо сьогодні. Людям теж треба виживати, ремонтувати машини, заправка подорожчала", - говорить сумчанин Валерій Трипільський.
"Зарплати у нас не відповідають цьому проїзду, тому - що ми можемо зробити, все одно їздити доведеться, більше ж нема на чому. Якби хоча б маршрутки були в нормальному стані, можна було б про щось говорити, а так - то колеса, то двері відвалюються, обдерте все", - говорить Оксана Дудченко.
"А що подорожчало в нас, що він подорожчав? Газ подорожчав чи що подорожчало? На заправці як і був - 12 грн. Вони ж не на бензині їздять, вони ж всі на газу", - говорить інша сумчанка, пані Валентина.
"Не виправдана ціна просто. Їхати там 4-5 км за 7 грн? В інших містах, у тому ж Києві, Харкові така ж ціна, а їхати набагато далі. Я намагаюся на маршрутках останнім часом мало їздити. Ну зараз машина просто в ремонті, тому доводиться", - розповів Дмитро Шабло.
За словами водіїв, пасажири сплачують 7 грн і не скаржаться.
Дехто через зростання ціни йде пішки або обирає комунальний транспорт. Наприклад, сумчанка Галина Литвиненко говорить, що їздить на тролейбусі, бо пенсія не дозволяє витрачати 7 грн. на маршрутку.
Зранку тролейбуси ходили з затримкою, за версією пресслужби "Електроавтотрансу", через ожеледь. Близько 14.30 там повідомили, що "порушення швидкісного режиму відповідно до розкладів коливається у межах 3-7 хвилин, залежно від маршрутів".
На ранок, розповів начальник відділу логістики міської ради Сергій Яковенко, усі приватні маршрутки виїхали, але не повній кількості.
"Нестача водіїв і, як вони пояснювали, нестача коштів для підтримки у технічному стані транспортних засобів. Наприкінці року ми збирались з перевізниками і домовились, що зменшення транспорту не буде відбуватися. Але на те є причини – хвороба водіїв, також дефіцит водіїв. Транспортні засоби виходили з дефіцитом десь до 30% менше, ніж було потрібно. На сьогодні, ситуація почала вирівнюватися, транспорту додалося. Ми зранку промоніторили, на 15 одиниць було більше, ніж на минулому тижні", - сказав Яковенко.
Скарги від пасажирів до міського відділу транспорту протягом дня 1 лютого щодо ціни проїзду не надходили, сказав він.
За інформацією речника патрульної поліції Олега Сологуба, конфлікти між водіями та пасажирами вони також не реєстрували.
За повідомленням Сумського гідрометцентру, минулої ночі опадів не було. Як сказав синоптик Юрій Літвінов, на ранок 1 лютого залишилась ожеледь, яка намерзла впродовж неділі, 31 січня. На 2 лютого опадів не прогнозують, а після 3 лютого потеплішає, повідомили в гідрометцентрі.
Протягом 1 лютого патрульні виїздили на 15 аварій, йдеться на сайті поліції. У результаті - три людини травмувалися, 6 водіїв отримали матеріальні збитки. У семи ситуаціях склали європротокол.
Що відомо
- У Сумах підвищили вартість проїзду в маршрутках. За це 29 січня 2021 року проголосували на засіданні виконкому міськраді.
- З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади ще у грудні 2020-го.
- На міських маршрутах Сум наразі працює десять приватних перевізників, що обслуговують 34 міських маршрути.
- Востаннє ціну на послугу приватних маршруток переглядали у січні 2018-го. Тоді вартість проїзду підняли на дві гривні – з 3 до 5-ти.
- В Україні набули чинності нові правила дорожнього руху: що змінилося.
- Експерт пояснив, чому запровадили нові правила дорожнього руху.