В Одесі підрядника підозрюють у привласненні 5 млн грн під час реставрації будинку Русова

В Одесі підрядника підозрюють у привласненні 5 млн грн під час реставрації будинку Русова

В Одесі підрядника підозрюють у привласненні 5 млн грн під час реставрації будинку Русова
. Romankravchuk / Вікіпедія

Правоохоронці підозрюють у службовому підробленні та привласненні бюджетних коштів директорку підрядної компанії, що виконувала ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях будинку Русова в Одесі. Про таке повідомили в пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

За версією слідства, у травні 2018 року Управління капітального будівництва Одеської міської ради уклало договір із підприємством-підрядником щодо виконання ремонтно-реставраційних робіт у будинку пам’ятки архітектури.

Під час ремонту, з червня до вересня 2019 року, директорка підприємства нібито вносила до актів приймання виконаних будівельних робіт та довідок про їхню вартість завідомо неправдиві відомості, в рази завищуючи їх обсяг.

Це завдало Одеській міській раді збитків на майже 5 мільйонів гривень, запевнили в прокуратурі.

Жінці повідомили про підозру за ч. 1 ст. 366Службове підроблення. та ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Кримінального кодексу України. Їй загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Наразі прокурори скерували до Приморського районного суду клопотання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Що відомо

  • 27 грудня 2019 року Будинок Русова відкрили після реставраційних робіт. Загалом роботи тривали 1,5 роки, їхня вартість склала 149 мільйонів гривень.
  • Будівлю побудували у 1900 році за проєктом архітектора Леоніда Чернігова, фасад оформив художник архітектури Валеріан Шмідт. Вона має статус пам'ятки історії та архітектури регіонального значення. Непридатним до використання його визнали у 2002 році, два рази там була пожежа: у 2009 та 2016 роках.
  • У січні заступник одеського міського голови Петро Рябоконь, повідомив, що приміщення Будинку Русова здаватися приватним підприємцям в оренду не буде.
  • У липні міськрада Одеси передала будинок Русова громаді: на думку юристів, це можливо лише частково
  • У серпні на фасаді будинку Русова з’явилися тріщини. Як запевнив архітектор Микола Чепелєв, вони є косметичною проблемою та не становлять загрози обрушення частини будівлі.
На початок