"Усе в межах закону". На Одещині знесли один з останніх пам'ятників Леніну

"Усе в межах закону". На Одещині знесли один з останніх пам'ятників Леніну

"Усе в межах закону". На Одещині знесли один з останніх пам'ятників Леніну
. Радіо Свобода, Вадим Поздняков

Один з двох останніх пам'ятників Леніну в селі Калчева Одеської області демонтували. Про таке Суспільному розповів керівник південного відділу Українського інституту національної пам‘яті Сергій Гуцалюк.

За його словами, пам'ятник демонтували зранку 21 січня, а процес супроводжували представники правоохоронних органів.

"Дотримано закон України про декомунізацію. Про що я, і не лише я, завжди й говорив. Усе було зроблено в межах чинного законодавства та під контролем правоохоронців. Є закон, і його потрібно дотримуватися", – наголосив Гуцалюк.

На питання про невдоволення та протести місцевих мешканців керівник південного відділу Українського інституту національної зазначив, що в цій ситуації до думок людей поставилися "дуже лояльно". Адже нікого з тих, хто заважав демонтажу Леніна, до відповідальності не притягали.

Світлину місця, де донедавна був встановлений один з двох останніх пам'ятників Леніну, оприлюднив на своїй сторінці керівник громадської організації "Декомунізація.Україна" Вадим Поздняков.

Напередодні він поділився із Суспільним копіями звернення Одеської ОДА. В обласній адміністрації вимагали від виконкомів селищних громад, на території яких збереглися Леніни, демонтувати пам'ятники протягом місяця.

Додамо, проти демонтажу пам'ятника Леніну в селі Калчева виступали місцеві мешканці. Через конфлікт з людьми з посади пішов селищний голова, утім його наступник також не зміг демонтувати монумент.

Нагадаємо, ще один пам'ятник Леніну в Одеській області відшукали в селі Старі Трояни Болградського району. До цього останнім пам'ятником у регіоні вважали Леніна в селі Калчева.

Читайте також

На початок