Перейти до основного змісту
На Одещині винесли вирок баптисту, який відмовився від мобілізації

На Одещині винесли вирок баптисту, який відмовився від мобілізації

В Одеській області військовозобов'язаний після отримання повістки прийшов до ТЦК та СП, однак заявив, що не буде служити. Таке рішення чоловік пояснив своїми релігійними переконаннями, однак до кримінальної відповідальності його все-таки притягнули.

Про це йдеться у вироку, який Комінтернівський районний суд ухвалив 3 грудня.

Згідно із судовими матеріалами, 8 лютого поточного року фігурант отримав повістку, а 16 лютого прибув до ТЦК та СП, але замість того, щоб відправитися на проходження служби, написав відмову від військового призову.

Під час судового засідання військовозобов'язаний не визнав свою провину. Чоловік розповів, що з дитинства є віруючою людиною, у 1995 році прийняв хрещення, а у 1997 році став членом Другої пересипської церкви євангельських християн-баптистів. Також фігурант наголосив, що його релігійні переконання не дозволяють брати до рук зброю й давати військову присягу, оскільки біблійна заповідь говорить: "Не вбий". У 1999 році вірянин проходив альтернативну невійськову службу у Красносільському інтернаті. Там він виконував господарські роботи та був охоронцем.

У січні 2023 року обвинувачений отримав повістку. Тоді за порадою юриста він оформив відстрочку від служби по догляду за хворим батьком, однак батько невдовзі помер. У вересні того ж року підсудному знову надійшла повістка. Чоловік прибув до ТЦК та СП і пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до військової служби. Після цього фігурант написав заяву, в якій повідомив про свої релігійні переконання та право на проходження альтернативної служби.

"У своїх заявах він вимагав надати йому можливість виконати свій обов'язок перед державою, не беручи до рук зброю, та попросив надати офіційну відповідь. Відповідь на вказані заяви він так і не отримав", — йдеться у вироку.

У січні поточного року баптисту вкотре надіслали повістку. Після цього чоловік отримав відповідь на свою заяву: в альтернативній службі йому відмовили й рекомендували приїхати до ТЦК та СП для направлення до військової служби. У лютому віруючий удруге направив до ТЦК більш розширену заяву про своє право на альтернативну службу та надав довідки з церкви. Заступник начальника ТЦК та СП повідомив йому про направлення до учбової частини та надав повістку. Чоловік вирішив відмовитися від поїздки до військової частини та доводити своє право на проходження альтернативної служби у суді. Також фігурант звернувся до уповноваженого Верховної ради із прав людини (Дмитра Лубінця, — прим. ред.). Той порадив йому "відстоювати свою позицію, керуючись статтею 35Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою. Конституції України".

Суд дійшов висновку, що в разі мобілізації обвинувачений необов'язково мав брати до рук зброю.

"З огляду на його релігійні переконання та конституційний обов'язок із захисту Вітчизни під час несення служби він міг бути задіяний у ремонті техніки, будівництві укріплень, вивезенні поранених, перевезенні вантажів та виконанні інших функцій, не пов'язаних із використанням зброї. Такі ж показання в судовому засіданні надали представники ТЦК та СП", — зазначається в судових матеріалах.

Чоловіка визнали винним і засудили до трьох років позбавлення волі. Щоправда, наразі рішення суду ще не набуло законної сили. Упродовж 30 днів від дня проголошення вирок можна оскаржити, подавши апеляцію.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції

На початок