Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації співробітники Одеської обласної прокуратури адаптували свою роботу. Їхнє ключове завдання сьогодні — фіксація воєнних злочинів для притягнення винних до відповідальності. Про роботу прокурорів на місцях влучань ракет та руйнувань — у матеріалі Суспільного.
Як прокурори документують воєнні злочини
Прокурори Наталія Котенко та Артур Крисань працюють у відділі протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Одеської обласної прокуратури. Наталія — начальниця відділу, Артур — її заступник. Обоє понад 10 років працюють в органах прокуратури.
І Наталія Котенко, і Артур Крисань виїжджають на місця російських атак в Одеській області.
"Коли ми з колегами приїжджаємо на місця обстрілів, ми не можемо керуватися емоціями під час здійснення своєї професійної діяльності, але прокурори, як і інші правоохоронці, вони залишаються людьми. Дійсно, це дуже неприємно бачити, як твоє місто руйнується, як гинуть цивільні, серед яких є діти", — розповів Артур Крисань.
На місці події прокурори разом зі слідчими мають зафіксувати наслідки руйнування, зібрати докази, щоб це могли використати для доведення винуватості людей, які здійснювали обстріли та віддавали відповідні накази, зазначив Артур Крисань. Збір доказів, які суд потім визнає належними та допустимими, додав він, залишається одним з найважливіших їхніх завдань.
"Ми розуміємо свій обов'язок, ми самі обрали цей напрямок роботи і розуміємо, що необхідно вкрай ефективно здійснювати свою роботу для того, щоб досягти певного результату. Результат – це повний максимальний системний збір доказів для того, щоб у подальшому їх використати у наших національних судах або, можливо, у Міжнародному кримінальному суді", — додала Наталія Котенко.
Скільки раз Росія обстріляла Одещину
За даними Одеської обласної прокуратури, від початку повномасштабного вторгнення на території Одеської області задокументовано 422 факти обстрілу цивільної та критичної інфраструктури.
Загинули 140 цивільних, зокрема 12 дітей. Поранення отримали 665 людей, із них 56 дітей. Через обстріли зруйноване та пошкоджене майно у понад 13 тисяч жителів регіону.
Збройні сили Російської Федерації здійснили 42 обстріли портів області, внаслідок яких пошкоджено 12 цивільних судів. Об’єкти енергетичної інфраструктури атакували 34 рази.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області