На базі державного закладу "Український медичний Центр реабілітації матері та дитини МОЗ України" в Одесі 7 листопада розпочав роботу простір соціально-психологічної підтримки для дітей та батьків. У ньому проводитимуть різноманітні заходи для дітей, спрямовані на покращення психоемоційного стану та розвитку. Хто може користуватися послугами простору та які подальші плани — у матеріалі Суспільного.
Простір соціально-психологічної підтримки для дітей та батьків знаходиться за адресою Французький бульвар, 40, де раніше був санаторій "Аркадія". До його відкриття, каже засновниця фонду "Вітрила дитинства" Алла Кіріяк, вони готувалися рік. Облаштувати його вдалося завдяки підтримці благодійного фонду "СОС Дитячі Містечка Україна".
"Тут будуть майстер-класи, різні творчі розвивальні заняття. Ми мріємо про підлітковий клуб, ми мріємо і обов'язково зробимо групи взаємодопомоги для батьків. Тобто не просто діти, а вся сім'я має отримати тут підтримку всебічну", — розповіла Алла Кіріяк.
У просторі, кажуть організатори, чекатимуть всіх охочих, проте, найперше, підтримку надаватимуть сім'ям та дітям, які потребують особливої уваги: діти з особливими освітніми потребами чи діти з інвалідністю, які проходять реабілітацію в "Центрі реабілітації матері та дитини". А також діти-сироти, діти позбавлені батьківського опікування, які виховуються в сім'ях, з багатодітних сімей та діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
"Тут працюють психолог, соціальний менеджер, надаються правові послуги, спеціалісти по роботі з дітьми, тобто вихователі, творчі заняття, заняття з інтелектуального розвитку, підготовка до школи, художня студія, англійська. Ми мріємо про те, що тут була запроваджена для підлітків школа лідерства»", — додала Алла Кіріяк.
У просторі розраховують на групи до 15 дітей. Вікова категорія: від трьох до п'яти років та від шести до восьми. Анонси занять поширюють в комунікаційній групі в телеграмі, куди приєднують всіх охочих. Там же можна подивитися анонси занять на тиждень та на кожен день. Аби долучитися, кажуть організатори, достатньо просто прийти — жодних попередніх записів не потрібно.
Якщо батьки мають справи та їм немає на кого залишити дитину — її пропонують залишити у просторі на 2-3 години. Тут облаштоване укриття, є безперебійне енергозабезпечення, а також інклюзивний підіймач для людей з інвалідністю.
На відкриття простору запросили фахівців із каністерапії Метод лікування і реабілітації, який використовує взаємодію з собаками для покращення психоемоційного стану пацієнтівзі спеціально навченими собаками. Діти мали можливість поспілкуватися з тваринами, дізнатись, як правильно з ними поводитись та подружитися із чотирилапими друзями.
Голова громадської організації "Фонд "Особлива молодь України" Валентин Селій розповів, що має пристрасть до собак, які вже стали частиною його життя. Каністерапією вирішили займатись, бо вдома мають не одного собаку, до цього залучив і доньку. Чоловік працює в кінологічному центрі ГУНП в Одеській області, де є спеціально навчені собаки для терапії, тому до подібних акцій долучається часто і готовий співпрацювати із простором соціально-психологічної підтримки:
"Дуже багато їздимо в госпіталі. Це спеціально навчені собачки. Ми завжди кажемо всім, що ми відкриті для кожного".
Алла Тутук з Сумщини перебуває на реабілітації в одеському центрі матері та дитини з п'ятирічним сином Артемом вже вдруге. У хлопчика затримка психомовленнєвого розвитку. Жінка розповіла, що Артем трохи замкнутий, проте в Одесі вже бачить прогрес:
"Потихеньку вже з'являються звуки, з'являється вказівний жест, він вже починає теж дивитися в очі — зоровий контакт у нас починається налагоджуватися. Так, він трішечки сам по собі, знаєте, замкнутий", — поділилася Алла.
І додала, що такий простір сприятиме соціалізації Артема:
"Ми не сидимо на місці, ми з ним займаємося, їздимо. Так що дякуємо всім за підтримку. Він грається, ну, просто треба йому ще, я думаю, що теж всім діткам треба спочатку звикнути".
Директорка Центру реабілітації матері та дитини Наталія Одарій-Захар'єва розповіла, що у їхніх планах створити простір для підлітків, оскільки таких місць сьогодні не вистачає. Вона підкреслила, що хоче, аби цей простір був базою практики для студентів, майбутніх медиків. І зазначила, що молоді фахівці є важливими для розвитку центру і готують залу, щоб студенти могли навчатися та практикувати свої навички:
"Це має бути і як база для проходження практики, і як база для проходження потім інтернатури. Медики-студенти в нас вже проходять практику, вони працюють як із дітками, так і з підлітками. Дуже багато дітей, які сьогодні хочуть бути реабілітологами. Також мені подобається, що є бажання бути психологами, психіатрами, а це сьогодні на порядку денному. Це головне в нас, тому що майже кожна людина, дитина потребує психологічної підтримки".
В Одесі це перший простір, проте на Одещині відкрито таких п’ять: в Авангардівській, Таїровській, Нерубайській, Красносільській і Татарбунарській громадах.
Співавторка: Вікторія Ільченко
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області