В Одеській області 47 із 494 прокурорів мають статус осіб з інвалідністю, що становить 9,5% від загальної кількості. Більшість із них — чоловіки (76,6%), жінки складають 23,4%.
Про це свідчать результати службового розслідування, оприлюднені Офісом генерального прокурора 23 жовтня.
Наразі триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевірка відбувається у всіх регіонах, спецпрокуратурах та центральних апаратах. Досліджують як питання, пов’язані з набуттям статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду, пояснили в Офісі.
Згідно з оприлюдненими даними, найбільший відсоток прокурорів з інвалідністю в Черкаській та Хмельницькій областях, де 24,7% та 28,9% відповідно. В інших областях цей показник не перевищує 10%:
"У решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах — від 5 до 10%".
Щодо виявлених фактів розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27Співучасник — підбурювач. Це особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення кримінального правопорушення. ч. 2 ст. 358Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав тощо завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення., ч. 4 ст. 358Використання завідомо підробленого документа. та ч. 3 ст. 369Пропозиція службовій особі, яка займає відповідальне становище, надати їй неправомірну вигоду та наданні такої вигоди за вчинення нею в інтересах того, хто пропонує та надає таку вигоду. Кримінального кодексу України. В Офісі генпрокурора зазначили, що за кожним з цих фактів проведуть ретельну перевірку та нададуть оцінку як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження.
22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області