У березні поточного року в Одесі розпочав свою роботу рекрутинговий центр 126 бригади. Тут надають консультації, додатково навчають та дають змогу обрати підрозділ. Як усе відбувається на практиці дізнавались кореспонденти Суспільного.
Головний медик 126 бригади з позивним "С.С." вже півроку надає медичну допомогу військовим. За словами чоловіка, потрапив він сюди через рекрутинговий центр.
"У мене тут були друзі, в 126 бригаді, вони також бойові медики. Відповідно, я сюди і хотів потрапити, я якраз закінчував вищу медичну освіту. Як тільки закінчив, отримав диплом, одразу прийшов сюди. Мене відправили на курс молодого бійця. Далі я прийшов підготовку всередині нашої бригади і мене відправили до моєї роти".
Чоловік додав, що його робота полягає у забезпеченні роти медичною допомогою та евакуації поранених з поля бою.
"Ми видаємо аптечки, перевіряємо їх, проводимо такмет. Все, що пов'язано з медициною в роті, це лежить на мені. Також у мене є завдання, які я виконую. Наприклад, я займаюсь евакуацією поранених безпосередньо з "нуля", — сказав він.
У рекрутинговому центрі кожному дали можливість обрати, у якому підрозділі військовий хоче служити, підкреслив головний медик.
"Серед нас були дронщики, у моїй роті зараз теж є дронщик, який зі мною прийшов півроку тому і зараз служить. Я, як медик був. Також там були кулеметники, хлопці з морально-психологічного забезпечення. Всі потрапили туди, куди хотіли".
Військовослужбовець 126 бригади на псевдо "Скарабей" служить на Херсонському напрямку. За словами чоловіка, стати військовим він вирішив добровільно.
"Потрапив я сюди за особистим бажанням. Дуже багато таких дивних історій чув перед тим, як потрапити сюди. Мені казали: "Та, ти що, це такий жах, це ж війна. Зразу на нуль відправляють". І в мене з'явилась можливість побачити це на власні очі, і розвіяти ці страхи".
Потрапивши у рекрутинговий центр, "Скарабей" вирішив піти в штурмову бригаду. За його словами, тут можна було обрати ту посаду, яка подобається. У разі необхідності, її можна навіть змінити.
"У мене є побратим, він спочатку пішов зв'язківцем, але йому не сподобалось і зараз він навчається на дронщика. Тут є можливість перевести тебе на інший напрямок діяльності. Якщо ти зможеш себе там показати, якщо в тебе є до цього якісь певні навички, тобі дають можливість вчитись", — прокоментував військовий.
На сьогоднішній день у центрі є різні програми підготовки, які зосереджені саме на рекрутів, підкреслив командир групи інструкторів 126 бригади з позивним "Чучупака". За його словами, після того, як люди проходять підготовку в навчальних центрах, їх додатково навчають у бригаді.
"Раніше це було абсолютно системним явищем: підготовка була зовсім не адаптована під сучасні умови бою. Тобто люди приходили, в них якісь знання були, але ці знання були застарілі і не сучасні. У нас незвична місцевість і, відповідно, потрібні особливі навички, яким ми і навчаємо".
Базовий курс підготовки триває 40 днів, додав чоловік. Потім додатково готуються ще тиждень.
"Інструкторами у бригаді виступають люди з бойовим досвідом, більшість із них брали участь у різного типу операціях та отримали поранення. У них є ті знання, яких немає ні в кого, вони вже загартовані і випробувані в бою. Наразі плануємо збільшити термін підготовки, але поки що немає таких сил та засобів", — резюмував командир.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області