До Всесвітнього Дня ментального здоров’я в Одесі відкрився Волонтерський центр психологічної допомоги. Зважаючи на виклики війни та загальноосвітні тенденції, Міжнародний благодійний фонд "Ваше місто" зібрав команду висококваліфікованих фахівців. Це психологи, психотерапевти та педагоги-вихователі, які пропонують комплексний підхід до відновлення ментального здоров’я.
Безкоштовну психологічну допомогу можуть отримати всі верстви населення: внутрішньопереміщені особи, діти від чотирьох років, підлітки та їх батьки, люди пенсійного віку та всі, хто зіштовхнувся з психологічними труднощами через війну.
"Сьогодні, на жаль, люди живуть у постійному стані тривоги. Кожен по-своєму переживає жахіття війни, тому наразі важливо підтримувати людей з боку психологічного та ментального здоров’я. Зокрема, ми приділятимемо увагу переселенцям. Ми створили групу для ВПО, тому що ці люди найбільш вразливі зараз. Це будуть психологічні групи підтримки, майстер-класи, тренінги й індивідуальні консультації з психологами", — розповіла Суспільному координаторка "Центру ментального здоров’я" благодійного фонду "Ваше місто" Ольга Ладницька.
На відкриття центру завітала Любов Зінзюк разом з чоловіком Антоном та однорічним сином Олександром. Родина переїхала до Одеси з окупованого Херсону.
"У нас в сім’ї двоє діток — трирічний Микола та однорічний Саша. Це чудово, що відкриваються такі центри. Зараз старший син, коли чує вибухи, він бігає і кричать "Бах!". Його поведінка трохи бентежить. Тут в центрі відчувається підтримка, можна відволіктися, гарно провести час. Ми сьогодні малювали пряники та робили власноруч соєві свічки", — каже Любов.
У Волонтерському центрі психологічної допомоги функціонують й дитячі групи, де батьки можуть лишити малечу, аби, наприклад, вирішити питання із документами, отримати гуманітарну допомогу та ліки. Усі послуги у Волонтерському центрі психологічної допомоги надаються безкоштовно та конфіденційно.
"Ми будемо надавати індивідуальну допомогу та групову арттерапевтичний. Наприклад, сьогодні ми провели майстер-клас зі створення свічок з елементами арттерапія. Загалом арттерапія — це глибинний, доказовий інструмент роботи, який потребує зосередження та безпеки. Насправді повномасштабне вторгнення підсвітило моменти важливості звернення до психологів і багато людей самі звертаються, тому що відчувають потребу у підтримці, щоб тримати внутрішні опори та відбудовувати себе як внутрішньо, так і зовнішньо", — розповіла Суспільному психологиня центру ментального здоров'я Вікторія Шимко.
Центр ментального здоров’я БФ "Ваше місто знаходиться за адресою: проспект Шевченка 6/5. Зареєструватися на консультацію можна в адміністратора або за телефоном гарячої лінії +38 066 535 76 40
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області