В Одесі через негоду затопило вулицю Хімічна. За словами місцевих мешканців, така проблема стала вже традиційною протягом щонайменше 16 років. Натомість комунальники запевняють, що підтоплення виникають через проблеми з каналізацією.
Як запевнив директор комунального підприємства "Міські дороги" Вадим Тодійчук, Хімічну підтоплю через відсутність мережі зливової каналізації. За його словами, єдине, що проходить під вулицею, — каналізаційний колектор, який збирає весь потік води з прилеглих промзон та територій.

"Каналізаційний колектор діаметром 300, який з усіх прилеглих промзон, територій... Він не справляється прийняти весь потік води. Там є низька точка, виходить вода тече туди. Вона ж не відразу набирається, вона потихеньку накопичується," — пояснив Тодійчук.

Він зазначив, що для вирішення питання з усунення підтоплення вулиці необхідно виконати реконструкцію колектору діаметру з додатковими спорудами зливової каналізації.
На ділянці вулиці Хімічна, поблизу перехрестя Баровського та Промислової, працювала спеціалізована техніка, яка відкачувала воду після негоди.

"Для забезпечення проїзду громадського транспорту та автомобілів наше підприємство відкачало воду. Вона потихеньку пішла в каналізаційний колектор, але дуже повільно," — розповів Тодійчук.
Місцева мешканка Вікторія Гаркуша розповіла, що вперше бачить, що воду з підтопленої вулиці відкачують. За її словами, місцеві зазвичай "просто чекають, поки висохне".

"Щодня ходжу на роботу цією дорогою. На жаль, коли йдуть дощі, тут неможливо пройти. Минулого року, восени, я просто пливла.. Жодні гумові чоботи не допомагали, тут води було просто на рівні колін. Ніхто ніколи тут нічого не робив, я так розумію," — розповіла Гаркуша.
Дмитро Дєлов, що мешкає у цьому районі, поскаржився, що після дощу вулицею припиняє ходити транспорт.

"Як тільки хороший дощ пройшов, так ось це все заливає, тролейбуси не ходять, машини ледве їдуть. За цим же хтось повинен стежити. Ось зараз техніка приїхала, ну а каналізація не працює, все забито," — поділився Дєлов.
За словами водія Олександра, аби проїхати калюжу, доводиться виїжджати на тротуар, де ходять пішоходи.

"На маленьких машинах як проїжджати, я не знаю. Дуже незручно. Я вже тут 7 років їжджу. І, думаю, воно ще й раніше було. Тут калюжа сантиметрів 30. Для великої машини це нормально, напевно, але я думаю — це ненормально. Люків немає, нічого немає, я не знаю, куди воно йде," — зазначив Олександр.
Місцева мешканка Лідія Олійник мешкає в цьому районі 16 років, протягом яких вулицю, за словами жінки, підтоплює постійно.

"Усі ці 16 років це перехрестя заливається, тролейбуси не ходять. Де наші депутати, які так піарилися, але ми навіть не знаємо, хто вони? Чому вони не турбуються про це? Чому таке неподобство? Ми тут покинуті, покинуті діти наші, хворі люди, поліклініки. Тут магазинів майже немає. Будь ласка, шановні депутати зверніть увагу," — закликала Олійник.

Зазначимо, у ніч з 30 листопада на 1 грудня через пориви вітру та спрацювання системи захисту ліній електропередач було знеструмлено 16 населених пунктів Одеської області.
Нагадаємо, за словами синоптикині Олени Тарнавської, 4-5 грудня на Одещині очікується потепління до 0...+5 градусів тепла вночі, вдень до +3...+8.
Додамо, 30 листопада в Одеській області випав перший сніг. Світлинами засніжених дерев поділилися мешканці міст Арциз, Кілія, Роздільна та селищ Любашівка й Ширяєве.
Читайте також
- Загибла, травмовані, знеструмлені населені пункти: у ДСНС звітують про наслідки негоди
- Дощ, сніг та сильний вітер: як довго триватиме негода на Одещині