У дитячому реабілітаційному імені Бориса Литвака презентували виставку світлин дітей з інвалідністю та розладами різних спектрів. Їх фотографували разом із собаками у формі ігор на різних локаціях Одеси, розповіла авторка проєкту Нонна Крістат.
На виставці представили 17 сюжетів з різними героями. Зйомки проводили у селі Олександрівка, у кінологічному центрі Одеси та на лимані Куяльник. За словами організоторки, під час фотографування хотіли вивести учасників з зони комфорту та адаптувати їх до соціуму.
"Ми вирішили чому б не показати красу цих дітей, аби не було співчуття. Показати наскільки вони цікаві й самі можуть створити світ, у якому комфортно іншим. Хотіли, щоб максимально образ дитини співпадав з породою собаки. Потім задіювали певний сюжет", – пояснила Крістат.
Учасниця зйомки Марія Вічук позувала разом із собакою Макка.
"Я рано встала. Фотограф за мною заїхав і я поїхала зніматись. Я дуже сильно люблю свою собаку. Ця собака мені подобається, вона дуже гарна й мила", – поділилася Марія.
Родина Інни Верро брала участь у фотосесії на Куяльницькому лимані влітку. Інна називає своїх доньок – Каріну та Варвару "особливими дітьми". Каже, не соромиться їхніх психічних розладів та церебрального паралічу. Жінка запевнила, аби створити ці знімки, довелося вийти з зони комфорту. Інна розповіла, потім отримані світлини піднімають самооцінку.
"Добре все вийшло. І коли сходить сонце, ти забуваєш, що ти не доспав та хвилювався. Ти просто отримуєш радість від спілкування з тваринами і від цього сонця. Особисто для мене це ще одна часточка задоволення від життя, яке я намагаюсь отримати будь-де та будь-коли", – зазначила Інна.
На думку Інни, фотопроєкт вплине на імідж "особливої молоді" й суспільство перестане їх боятися.
"Я дивлюся, що люди менше жахаються поведінки моєї доньки, вони частіше усміхаються. Якось люди стали добріше, можливо, тому що ведеться робота у цьому напрямку, щоб людей з особливостями не боялися, щоб вони інтегрувалися у суспільстві", – поділилася жінка.
Під час фотозйомки з дітьми працювала каністерапевтка Світлана Трапезнікова. За її словами, лікування канестерапієюОдин з видів лікування та реабілітації людини за допомогою спеціально відібраних і навчених собак. полягає в позитиві, який отримують діти. Каже, у проєкті також брали участь двоє її собак – німецька вівчарка Коллі та лабрадор Ляля.
"У каністерапії різні діти, і тому для них потрібні собаки з різними темпераментами. Існує декілька видів каністерапії. Це собаки-візитери. Ті, які просто приходять у школи, дитсадки та лікарні. Є собаки-діагности, які дуже добре діагностують стан дитини", – пояснила лікарка.
За словами Нонни Крістат, виставка триватиме до 15 грудня.
Читайте також
- День людей з інвалідністю: як працює центр для дітей в Одесі
- Будинок з янголом: як в Одесі працює центр реабілітації дітей з інвалідністю
- Ігри нескорених: в Одесі спортсмени-лучники готуються до паралімпійських змагань