У місті Ізмаїл Одеської області прикордонники врятували двох дівчат, які ледь не потонули на несанкціонованому пляжі біля Дунаю. Подружок віднесло течією, вони захлинались і тонули. Як зреагували прикордонники та як наразі себе почувають дівчата — у матеріалі Суспільного.
Марина Іванова — очевидиця події. Жінка розповіла, що ввечері 2 вересня пішла з подругами на набережну. Вони сиділи та відпочивали на піску, коли почули крики. З води про допомогу благали дві дівчинки. Їх віднесло течією, вони захлинались і тонули.
"Ми кричали з усіх сил: "Допоможіть, діти тонуть". У воді перебували дві дівчинки, але коли ми підійшли впритул, була лише одна. Друга вже знаходилась наполовину у воді", — зазначила Марина.
Андрій Дубна — прикордонник Ізмаїльського загону. Він розповів, що почув крики про допомогу, коли здійснював спостереження за прибережною зоною:
"Я довго не вагався і стрибнув прямо в одязі, не став роздягатися. Тому що це зайняло би багато часу, а там рахунок йде не на хвилини, а на секунди. Одну з дівчат почало відносити течією все далі і далі".
Коли чоловік підплив до дівчини, вона вже була під водою, додав прикордонник. Він почав її витягати.
"Я її зачепив за волосся, взяв і витягнув із води. Дівчина під впливом адреналіну схопила за шию і почала штовхати мене до дна. Я не розгубився, розтягнув дівчині руки і поступово відштовхував її від себе в сторону берега", — прокоментував Андрій.
Подружку дівчини врятував чоловік у цивільному. Ним виявився прикордонник Артем Мартинов. Цього дня у нього був вихідний і він з дружиною пішов прогулятись на березі Дунаю.
"Не вагаючись, стрибнув у воду, роздягався на ходу. Підпливши до дівчини, витягнув її з водовороту і почав тягнути до берега. Коли витягнув, спитав про самопочуття. Вона сказала, що не потребує госпіталізації і в неї все добре", — розповів Артем.
Врятованими виявилися подружки 15 та 18 років, розповіла очевидиця події Марина. За її словами, дівчата подякували прикордонникам за врятовані життя та пообіцяли більше так не ризикувати.
"Діти були перелякані, плакали. Тисячу разів вони сказали всім: "Дякую". Якби не прикордонники, якби не ось ці крики, голосіння, то було б горе", — підкреслила жінка.
Головна інспекторка Ізмаїльського управління ДСНС в Одеській області Наталія Гошкодер відзначила, що річка Дунай не придатна для купання. Рятувальники постійно попереджають про це і проводять роз'яснювальну роботу. Проте люди нехтують правилами і щороку через це гинуть.
"За 2023 рік ця річка забрала життя 11 людей, у поточному році зафіксована одна загибла людина. Рятувальники постійно попереджають про заборону купання на річці Дунай, бо вода помилок не пробачає".
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області