За рік українським коридором, що проходить через порти Великої Одеси, скористалось 2 379 суден. Вони експортували понад 64 млн тонн продукції до 46 країн світу.
Про це 16 серпня повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.
Там зазначили, що за рік загальний вантажообіг склав 64,4 млн тонн, з яких 43,5 млн тонн — продукція аграріїв. З 15 березня 2024 року український коридор розпочав роботу у цілодобовому режимі, що збільшило показники експорту на 20 %. Також цьогоріч відновили контейнерне сполучення до портів Одеси та Чорноморська.
"У подальших планах — відновити поромне сполучення з морськими портами Одеса і Чорноморськ та залучати морські порти Миколаївського регіону, як тільки дозволить безпекова ситуація", — йдеться у повідомленні.
Першим судном, яке скористалось тимчасовим морським коридором, став Joseph Schulte. Він вирушив до Стамбула 16 серпня.
Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі
У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.
ВМС і ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.
Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабного вторгнення.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області