В Одесі на офіційно відкритих пляжах за дотриманням безпеки стежать рятувальники. З 08:00 до 20:00 щодня вони слідкують за порядком та надають допомогу відпочивальникам. З якими травмами звертаються до рятувальників, чи знають люди правила поводження на морі та що робити, аби не сталося біди — у матеріалі Суспільного.
Чергують рятувальники на спеціальній вежі. За словами начальника посту Водолазно-рятувальної служби 13 ст. Фонтану Андрія Смединського, там в них є аптечка та засіб для допомоги потопельникам — "Малібу".
"Людина не кричить, коли захлинається, вона махає рукою. Хапаю цю штуку ("Малібу", — ред.) і пливу до неї. Щоб людина випадково мене не втопила, я підпливаю до неї за декілька метрів. Вона хапає її, і у будь-якої людини, навіть вагою 150 кг, голова залишається на поверхні, потім я підпливаю позаду і транспортую до берега. Тут вже надаю допомогу", — розповів Андрій.
Чоловік стежить за відпочивальниками та пояснює їм правила перебування на пляжі.
"Скажу чесно, займаємося профілактикою, ходжу і кажу: "Дорогі, море і спиртні напої несумісні". Але на вихідні народу дуже багато, багато несуть спиртних напоїв. Попереджаю, що на матрацах плавати не можна, на кругах плавати не можна, за буйки запливати не можна, тому що чисто фізично туди дістатися важко", — пояснив Смединський.
Також рятувальник попереджає про наплив медуз, оскільки багато людей звертаються з опіками:
"Ну, і зараз почався ще сезон медуз, великих медуз, дуже багато звертаються до нас з опіками. Те ж саме ходжу, тому що пляж мій, я вже не один рік тут, мене знають, я просто кажу: "Дорогі, будьте уважні, цих звірів не чіпати, вони знову припливли".
Старший рятувальник Олексій — патрулює узбережжя на катері та наглядає за тим, аби люди не запливали за буйки. Він зазначив, що найчастіше до них звертаються люди з травмами, які отримали біля пірса, зокрема, побитими колінами та роздертими руками:
"Люди якісь слухняні в цьому році, якщо бачать нас, то відразу розвертаються і йдуть до берега. Було, що дівчина з кінця пірса пригнула в воду і поплила в сторону берега і не доплила, почала втрачати свідомість, дістали і надали допомогу".
Начальник рятувальної станції Київського району Олексій Лаптев розповів, що патрулюють пляжі як пішки, так і на водному транспорті:
"У нас є піший патруль, є водний патруль, є мотопатруль, також квадроцикл. Тобто ми на всьому узбережжі з мегафонами сповіщаємо, де заборонено купатися, а де можна купатися".
У разі нещасних випадків рятувальники надають допомогу, а також проводять профілактичні заходи із тими, хто запливає за хвилеріз та порушує правила:
"Щодня на вежах у нас стоять хлопці, які надають першу домедичну допомогу, і підказують людям, як пройти до укриття. Велика робота відбувається насправді. Ми реагуємо, звісно, як можемо. Основний наголос на невживанні алкогольних напоїв на пляжах. Це найбільша біда. А так, переважно звернення щодо домедичної допомоги, теплових ударів багато, багато порізів", — зауважив Олексій.
Відпочивальник Іван розповів, що плаває не дуже добре, тож за буйки не запливає. А на запитання що вживання алкоголю на пляжі відповів так:
"Що ви розумієте під словом алкоголь? Якщо маєте на увазі слабкий, то пиво можна, горілку – ні. Але пиво, знову ж, в яких дозах, все можна в міру."
Відпочивальниця Мар'яна прийшла на пляж з родиною. Жінка поділилася правилами безпеки на воді та наголосила, що дотримується їх:
"По-перше, за буйки не запливати, по-друге, діти без нагляду не повинні бути на пляжі, по-третє, не пити алкоголь — елементарні правила, які всі знають. Ми плавати вміємо, але правила не порушуємо, вони одні для всіх".
За словами заступника речника ДСНС Одещини Олександра Колосюка, з початку року в одеському регіоні на воді потонули 11 людей, а за сезон вдалося врятувати шістьох.
"За цей місяць у нас загинуло 4 особи. До того ж за останні два тижні — дві особи з цих чотирьох. Якщо таке трапляється, то люди повинні відпочивати на спеціально обладнаних місцях для відпочинку, де вже наявні рятувальні пости з рятувальниками. Це люди, спеціально навчені. У них є човни і все необхідне для порятунку. На щастя, у нас не було випадків з дітьми цього року. Зазвичай, це дорослі, які відпочивали у невизначених для цього місцях. Були люди, які відпочивали у неприйнятну для цього погоду — шторм. Але були й ті, які вживали алкогольні напої і не впоралися зі своїми силами", — пояснив Олександр.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області