Спека в Одесі: поради ветеринарки, як убезпечити своїх домашніх улюбленців

Спека в Одесі: поради ветеринарки, як убезпечити своїх домашніх улюбленців

Спека в Одесі триває. Аномально високу температуру важко переносять не лише люди, а й тварини. Як безпечно пережити цей період та убезпечити своїх улюбленців, кореспонденти Суспільного дізнавались у фахівців, а також у людей на вулицях міста.

За словами професора кафедри метеорології та кліматології ОНУ ім. Мечникова Сергія Степаненка, одеський регіон все швидше рухається до зміни клімату та до переходу сухих субтропіків.

"Ці три тижні — посуха, дуже високі температури, побиття всіх рекордів, які вже були за час інструментальних спостережень, звісно що це буде відбуватись все частіше і частіше. Нам треба адаптуватись до цих змін. На наступному тижні ми побачимо температуру наближену до більш звичайної, тобто приблизно десь 28-30 градусів, це вже більш-менш звичайна для Одеси погода", — пояснив професор.

Лікарка ветеринарної медицини Наталія Грішина зауважила, що літню спеку важко переживають як тварини які виходять на вулицю, так і ті, що перебувають у приміщенні.

"Тобто якщо у вас кіт, то він також сидить вдома і йому також важко. У вільному доступі завжди повинно бути достатньо багато води. Також є для наших тварин охолоджувальні килимки, їх можна купити в зоомагазинах, вони працюють завдяки спеціальному гелю всередині, вони не потребують охолодження, тварина може лягти на нього та їй стане краще", — наголосила Наталія.

Спека в Одесі: поради ветеринарки, як убезпечити своїх домашніх улюбленців
Лікарка ветеринарної медицини Наталія Грішина. Суспільне Одеса

Лікарка радить не виходити на вулицю з тваринами вдень, а вигулювати їх рано вранці та пізно ввечері:

"Якщо нам ну зовсім потрібно вийти на вулицю, то ця прогулянка має займати максимум 5-7 хвилин, зробили всі свої справи й пішли додому. Тварини, як і маленькі діти переносять спеку трошки інакше, ніж дорослі люди. Якщо дорослій людині вже тепло, то тварині жарко. Якщо людині вже спекотно, то тварині вже зовсім спекотно і тяжко. Якщо це собака, яка проживає на вулиці або у вольєрі, то там має також бути достатньо води, тіні та місце де собака може сховатись від спеки".

Мопси, французькі бульдоги, тобто "всі собаки, які хрюкають" — повинні гуляти до 7 ранку, підкреслила Наталія Грішина.

"Якщо це брахицефал, тобто приплюснута мордочка або долихоцефал — з довгою мордочкою, ці собаки будуть по-різному переносити спеку. Наприклад, французький бульдог і бульмастиф — вони різні за розмірами, але в них однакова анатомія і ці собаки будуть дуже погано переносити спеку", — зазначила лікарка.

Для порід тварин, які не мають шерсті Наталія Грішина радить використовувати сонцезахисні креми:

"Багато хто з людей вважає, що якщо підстригти свою собаку під машинку, то їй стане легше. У довгошерстих собак і навіть у котів, ця шерсть робить справу, як термос і вона їх навіть захищає від спеки, частіше вони трішки легше переносять спеку. Якщо в нас лиса тваринка, то ми використовуємо СПФ-креми, це їм також потрібно. Бо вони обгоряють і приходять з дуже-дуже сильними опіками, якщо ми не будемо за ними слідкувати правильно".

Також за словами лікарки не можна мочити собак повністю, лише можна намочити подушечки лап, пахви, живіт, тобто ті частини, які більше контактують з повітрям.

"Якщо ми просто намочить всю собаку, в неї буде випаровуватись вся вода з поверхні тіла і ми просто зробимо ще гірше. Не беремо на пікніки мопсів, французів, шитцу. Ні собак, ні котів, ні дітей в жодному разі, залишати без догляду в машині не можна. Будь-який кондиціонер може перестати працювати і ви не знаєте коли це буде", — наголосила Грішина.

Олег — власник чотирьох собак розповів, що килимки для своїх улюбленців не використовує. Адже його мастифи доволі добре переносять і холод, і спеку.

Спека в Одесі: поради ветеринарки, як убезпечити своїх домашніх улюбленців
Власник чотирьох собак Олег. Суспільне Одеса

"Можливо для якихось порід це і потрібно, наприклад мопсам, бульдогам — у кого дуже коротка морда і природна адаптація до охолодження не працює. Можливо їм і потрібно, але я для своїх ніколи такого не використовую", — зауважив чоловік.

За словами Олега, на довгі прогулянки з собаками він бере необхідну кількість води.

"Коли виходимо на коротку прогулянку, то не беремо з собою воду. Ми пізно гуляємо ввечері. Є можливість зранку працювати і після того пізно виходити з ними на прогулянку", — поділився власник собак.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок