Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК

Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК

Ексклюзивно

Понад 140 людей на день приходить до одного з одеських ТЦК, аби оновити дані та вирішити інші питання, пов'язані з військовим обліком, розповів начальник адміністративного відділення ТЦК в Одесі Дмитро Лукашин. Кореспонденти Суспільного провели день в центрі комплектування, де вдалося поспілкуватися як зі співробітниками, так і з військовозобов'язаними.

Відвідувач ТЦК Владислав чекає, аби уточнити дані. Його попросили показати документи, коли той їхав у громадському транспорті:

"Я не приходив. Мене привели, аби уточнити дані. Я їхав у громадському транспорті. Мене попросили пред'явити різноманітні документи. Але, на жаль, у мене не всі були з собою. Тому мене відвезли сюди. Для уточнення. Лікарі достатньо ввічливі, інші — також, в міру своїх можливостей".

Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК
Дмитро Лукашин (справа) координує чоловіків на вході у ТЦК. Суспільне Одеса

Начальник адміністративного відділення ТЦК в Одесі Дмитро Лукашин першим зустрічає людей, що приходять до установи. Надалі чоловіків координують за напрямками роботи, обліку, направляють до потрібного спеціаліста. За словами Дмитра, за день військкомат відвідують близько 140-150 чоловіків:

"У нас п'ять робочих столів за напрямками роботи. Два столи — облік солдатів, сержантів. Один стіл — облік офіцерів запасу. Один стіл — надання відстрочки, та ще один стіл — призовники, прописка. Людина може прийти та записатися. Дізнатись приблизно, на яку годину, щоб її протягом двадцяти хвилин прийняли і відпустили".

Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК
Столи за напрямками роботи в одному з ТЦК Одеси. Суспільне Одеса

Держслужбовиця Валентина, яка займається питаннями призову та постановки на облік юнаків від 18 до 25 років, розповіла, що за робочий день консультує по 30-35 людей.

Голова військово-лікарської комісії ТЦК в Одесі Ігор Калінінков розповів, що частіше за все йому зустрічаються чоловіки з хворобами хребта, також багато гепатитів. Однак трапляється, що чоловіки вигадують собі хвороби, яких не мають, поділився Ігор Калінінков:

"Психічні хвороби всі вигадують. Астму. Я давав їм подихати інгалятором. Вони не знають, як ним подихати. Він рот відкриває. Собі в рот "попшикав". Я кажу: "Яка в тебе астма? Якщо у мене астма — я знаю, як дихати цими інгаляторами". Дуже багато вигадують, дуже багато. Але немає за 24 рік документів — отже, ти, браток, валяєш дурня. У нас по десять років не приходять сюди. А закон є закон".

Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК
Кабінет ВЛК в одному з ТЦК Одеси. Суспільне Одеса

Начальник мобілізаційного відділення ТЦК в Одесі Володимир додав, що наразі громадяни мають комунікувати з територіальними центрами та надавати потрібну інформацію заздалегідь. Це, на його думку, зменшило б напругу у суспільстві:

"Територіальні центри якраз сплановані на заходи первинні, які визначені державою: прийняти громадян, оновити військово-облікові дані. У зв'язку з тим, що є дуже велика кількість громадян і 80% з них інформацією не володіють, а якщо володіють, значить та інформація потребує оновлення. Ну і територіальні центри вимушені працювати у таких можливостях — йти на зустріч громадянам і давати їм в спокійний спосіб оновити ті дані", — зазначив Володимир.

Що відбувається в одеських ТЦК: черги на оновлення даних, вигадки на ВЛК
Один з територіальних центрів комплектування в Одесі. Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок