В Одесі планують встановити дві установки, що генерують електрику з газу: розробили інвестпрограму

В Одесі планують встановити дві установки, що генерують електрику з газу: розробили інвестпрограму

В Одесі на двох районних котельнях комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" планують встановити електростанції, що будуть працювати на газу. Вони забезпечать роботу котелень за значно нижчою ціною та принесуть додатковий дохід від продажу електроенергії.

Про це 11 червня повідомили в Одеській міській раді.

Проєкт інвестиційної програми розробили на період з 1 жовтня 2024 року по 30 вересня 2025 року.

"Метою розробки інвестиційної програми є створення системи розподіленої генерації на базі газопоршневих когенераційних установок", — йдеться у повідомленні.

Раніше депутат Одеської міськради Петро Обухов повідомляв, що дану програму на 30 млн грн затвердили на комісії з питань житлово-комунального господарства, що відбулась 4 червня. Він зазначив, що, за словами директорки КП "ТМО" Ганни Позднякової, перші два генератори встановлять в Київському районі міста. Сумарно вони будуть генерувати 6,6 МВт електрики.

"Також планується встановлення ще сім систем в інших районах міста. Загальна потужність буде 29 МВт. Цього вистачить, щоб все місто було з теплом та водопостачанням", — йдеться у повідомленні.

Він нагадав, що закупити когенераційні газові установки допомогла Японія, виділивши гроші ООН. За словами депутата, ці установки не встигнуть підключити цього року, оскільки їх отримання з заводу очікується лише з грудня. Програму мають остаточно затвердити на сесії міськради, що відбудеться 26 червня.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок