Одеська кіностудія відповіла на заяву Держаудитслужби про збитковість та ризик припинити своє існування

Одеська кіностудія відповіла на заяву Держаудитслужби про збитковість та ризик припинити своє існування

Одеська кіностудія
Одеська кіностудія. Одеська Кіностудія

Державна аудитна служба визнала Одеську кіностудію збитковою та такою, що ризикує припинити своє існування. Натомість підприємство заявило, що працює стабільно і жодних загроз існуванню кіностудії немає.

Аудитори опублікували свій висновок 5 червня на сайті Південного офісу Держаудитслужби.

Згідно з перевіркою, за останні п’ять років через неефективні управлінські дії та рішення кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 млн грн.

Крім того, керівники підприємства досі не зробили державну реєстрацію на земельні ділянки ПрАТ "Одеська кіностудія", що розташовані на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,62 га. Таке зволікання може привести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких складає понад 61 млн грн, зазначили в аудитслужбі.

У висновку також зауважили, що не проведення переоцінки вартості майна, яке належить кіностудії, призвело до заниження вартості її активів на майже 200 млн гривень.

Значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію:

"Під час аудиту встановлено, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ "Фірма Будущеє" виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України – Фільмофонду, створеного ДП "Одеська кіностудія художніх фільмів" у період з 1955 по 1991 роки. Всього нараховується 269 картин, серед яких загальновідомі фільми: "Д’Артаньян і три мушкетери", "Пригоди Електроніка", "Місце зустрічі змінити не можна", "Діти капітана Гранта" тощо. Внаслідок чого "Одеська кіностудія" не отримала додаткових надходжень на суму майже 13 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Окремою проблемою залишається отримання доходів від роялтіЦе платіж чи сукупність платежів за користування активом його власнику., які є значно меншими, ніж собівартість створених протягом п’яти останніх років компанією фільмів. Така ситуація може завдати збитків на суму понад 40 млн гривень.

Позиція Одеської кіностудії

Натомість у пресслужбі Одеської кіностудії таку інформацію спростували. Там заявили, що зазначена в матеріалах сума збитків в розмірі 400 млн грн є "цілковито маніпулятивною". Ця цифра взята з описової частини аудиторського висновку, де складені математичним шляхом усі цифри, які є не більше, ніж економічним припущенням спеціалістів, які проводили аудит і не мають відношення до безпосередньої перевірки, результати якої викладені в акті ревізії. Крім того, описова частина, яка підкреслила окремі види діяльності, не має прямого впливу на Одеську кіностудію.

"Звертаємо увагу, що важливими є фактичні порушення, а не описова частина. Згідно акту ревізії, де відображений актуальний стан, перевірялось два порушення на загальну суму близько 1 млн грн і ці порушення були усунуті на час проведення перевірки. Акт ревізії додається до висновку аудиту. Також, хочемо відзначити, що Одеська кіностудія працює стабільно і жодних загроз існуванню кіностудії не існує", — пояснили в пресслужбі.

Там наголосили, що з початку повномасштабного вторгнення кіностудія завершила зйомки трьох картин. Наразі триває робота над повнометражним художнім фільмом "Режисер". YouTube канал кіностудії налічує понад 1,7 млн підписників і приносить їй значний дохід. Одеська кіностудія створила єдиний в Україні Музейно-виставковий комплекс, який постійно оновлюється і зараз є стабільним джерелом прибутків підприємства.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок